شهردار رشت در جریان بازدید از پروژه‌های این شهر:ثابت قدم ۰۵۶

شمال ما: شهردار رشت گفت: فاز نخست طرح مرمت و احیای خانه فرهنگ و هنر رشت به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارسال شده است.

 

به گزارش فارس، سید محمدعلی ثابت‌قدم پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از پروژه‌های این شهر با اشاره به اینکه فاز نخست مرمت و احیای خانه فرهنگ و هنر رشت تهیه شده است اظهار کرد: طرح مذکور برای تایید به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارسال شده است.

وی، خواستار مساعدت‌های مورد نیاز از طرف اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور اختصاص اعتبارات از محل صندوق احیا و مرمت بناها برای مرمت خانه فرهنگ و هنر رشت شد و افزود: تامین اعتبار برای مرمت، احیا و محوطه‌سازی ساختمان استانداری سابق از محل صندوق احیا و مرمت بناها حائز اهمیت است.

شهردار رشت با تأکید بر تسریع در روند بررسی طرح مذکور، بیان کرد: تایید طرح احیا و مرمت توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان موجب تسریع در روند امور می‌شود.

ثابت‌قدم در ادامه از تهیه طرح مرمت و احیای ساختمان خانه مشروطه رشت خبر داد و تصریح کرد: فاز نخست طرح مذکور تهیه شده و به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارسال شده است.

وی، مساعدت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان و صندوق احیا و مرمت بناها در اجرای پروژه مذکور را مهم عنوان کرد و گفت: تامین اعتبار به منظور مرمت، احیا و محوطه‌سازی ساختمان شورا از محل صندوق احیا و مرمت بناها و همچنین تسریع در روند بررسی و تایید طرح احیا و مرمت این بنا توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تاثیرگذار است.

شهردار رشت با اشاره به تهیه فاز نخست طرح معماری باغ طبیعت در این شهر، خاطرنشان کرد: اجرای طرح مذکور نیازمند مساعدت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان است

ثابت‌قدم، خواستار مساعدت‌ اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان برای اجرای طرح گردشگری باغ طبیعت در رشت شد و اظهار کرد: انعقاد تقاهمنامه مبنی بر واگذاری پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان به شهرداری رشت نیازمند تشکیل جلسه است.

وی یادآور شد: تسریع در روند تایید طرح فاز صفر پروژه باغ طبیعت توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان و هماهنگی با معاون مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با توجه به ضرورت ایجاد شبکه گردشگری شهری و ایجاد نشان جشنواره‌ها در شهر رشت حائز اهمیت است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *