http://img7.irna.ir/1394/13940118/81563028/81563028-6373754.jpg

.

شمال ما: نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به دیدگاههای مختلف در خصوص استفاده از آب آشامیدنی بویژه در شرایط خشکسالی، گفت: در شرایطی که عده ای از مردم دسترسی به آب شرب سالم ندارند استفاده از آب تصفیه شده برای شستشوی خودرو و حیاط منزل حرام است.

 به گزارش خبرنگار ایرنا آیت الله سیدکاظم نورمفیدی روز سه شنبه در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب گرگان افزود: متاسفانه در موارد دیگری نیز از آب آشامیدنی تصفیه شده استفاده غیر صحیح می شود مثلا برخی افراد از آب شرب برای نظافت و به افراط استفاده می کنند که این کار هم جایز نبوده و چه بسا تحت شرایطی حرام باشد و البته باید در این خصوص فرهنگ سازی شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با یادآوری اینکه آب تصفیه شده با زحمت و مشقت فراوان تامین می شود، گفت: شیوه مصرف کنونی آب در زندگی ما باعث خواهد شد در آینده ای نه چندان دور مشکلات بسیاری در کشور ایجاد شود و تاکید می کنم که باید در حد متعارف آب را مصرف کنیم.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود آب در کشور تصفیه فاضلاب و بازگشت مجدد آن به چرخه مصرف یک امر بسیار مهم و ضروری است که باید هر چه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه آب های هدایت شده فاضلاب شهری به صورت علمی و متدهای روز تصفیه می شود که بسیار ارزشمند است، اظهار کرد: در گذشته هیچکس تصور نمی کرد که بتوان از فاضلاب دوباره استفاده کرد.

آیت الله نورمفیدی ادامه داد: از سوی دیگر در روند تصفیه آب می توان از مواد زاید به عنوان کود کشاورزی هم بهره برد که امروز بهتر از کودهای شیمیایی است که در زمین های کشاورزی استفاده می شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *