بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان؛مجتبی اشجری ۰۱۲۳

شمال ما: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: دفاع مقدس تبدیل به الگویی برای مقابله جهان اسلام با نظام سلطه و استکبار در نقاط مختلف جهان شده است.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام مجتبی اشجری در جلسه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه ۸ سال دفاع مقدس برگ زرینی بر تاریک درخشان تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران است اظهار کرد: دفاع مقدس حماسه‌ای جاودان، بی‌بدیل و نماد عشق به وطن و ایثار دلاورمردانی است که عاشقانه و جان بر کف روحیه آزادگی و حریت خود را به رخ دشمنان اسلام کشاندند.

وی ادامه داد: ایثارگران دفاع مقدس با حماسه‌آفرینی و رشادت الگوی استقامت و پایداری در برابر تجاوز استکبار جهانی و ایادی آن شدند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، سی‌ویکم شهریور ماه سال ۵۹ را سالروز آغاز جنگ تحمیلی توسط رژیم بعثی عراق به پشتوانه حمایت‌های آشکار و پنهان غرب با هدف شکست انقلاب اسلامی و فروپاشی نظام مقدس و نوپای جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: توطئه مذکور با عنایت حضرت حق و رهبری حکیمانه معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) شکست خورد و زمینه شکست رژیم بعثی عراق و رسوایی حامیان آن را فراهم کرد.

اشجری با بیان اینکه مقاومت بی‌نظیر ملت ایران در برابر دسیسه‌های دشمن از تهدید ویرانگر جنگ فرصتی طلایی در راستای حفظ و تقویت انقلاب اسلامی و پایداری نظام جمهوری اسلامی فراهم کرد، گفت: حماسه‌سازان خرمشهر، هویزه، شلمچه و … در یاد و قلب مردم ایران جاودانه شدند.

وی به گذشته ۲۸ سال از پایان پیروزمندانه ۸ سال دفاع مقدس ملت غیور ایران در برابر متجاوزان اشاره کرد و یادآور شد: آثار و پیامدهای مقاومت تاریخی رزمندگان غیور ایران اسلامی در عرصه بسیاری از تحولات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای هویدا شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به گسترش نهضت بیداری و مقاومت اسلامی، شکست آمریکا و رژیم صهیونیستی در جنگ‌های ۳۳ روزه و ۲۲ روزه، بیان کرد: شاهد تحولات در سوریه، یمن، بحرین، عراق و … هستیم.

اشجری، دفاع مقدس ملت ایران را گنجینه‌ای ارزشمند و پشتوانه‌ای عظیم برای آزدگان جهان و مسلمانان منطقه خواند و تصریح کرد: دفاع مقدس تبدیل به الگویی برای مقابله جهان اسلام با نظام سلطه و استکبار در نقاط مختلف جهان شده است.

وی، حرکت روبه تعالی انقلاب اسلامی و ملت‌های آزادی‌خواه و حق‌طلب جهان را سبب تزلزل نظام سیاسی و امنیتی آمریکا و لابی صهیونیستی در جهان دانست و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی نویدبخش آینده‌ای امیدآفرین برای تحقق حاکمیت مستضعفان بر سرنوشت خود شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره ۸ هزار شهید استان، اظهار کرد: دفاع مقدس یادآور مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های فرزندان دیار میرزا کوچک به‌ویژه حمایت‌های همه‌جانبه مردم گیلان است.

اشجری به اعزام کاروان‌های یک‌هزار کامیونی هدایا و تدارکات مردم گیلان به جبهه‌های حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای تحقیق و تدقیق در راستای تبیین عوامل پیروزی چشمگیر ملت ایران در ۸ سال جنگ تحمیلی است.

وی با اشاره به رهبری داهیانه امام خمینی(ره) و نقش برجسته مقام معظم رهبری در دفاع مقدس، بیان کرد: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای پرداختن به معارف و ارزش‌های دفاع مقدس، سیره عاشورایی شهیدان و ایثارگران، شناخت عناصر و وحدت‌بخش در برابر توطئه‌های استکبار جهانی، اخلاص رزمندگان و همراهی مردم در پشت جبهه‌ها است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *