به دلیل وجود درختان سوزنی‌برگ؛آتش جنگل ۹۱

شمال ما: رئیس اداره منابع طبیعی رودبار از اطفای حریق در جنگل‌های هرزویل منجیل در شامگاه گذشته خبر داد و گفت: درختان سوزنی‌برگ در هنگام حریق مانند بنزین عمل می‌کنند و لذا اطفای آنان بسیار مشکل است.

 

مهندس پرندآور در گفت‌وگو با ایسنا، از اطفای حریق در جنگل‌های هرزویل منجیل در شامگاه گذشته خبر داد و اظهار کرد: مشاهدات حاکی از عامل انسانی این حریق می‌باشد.

وی با اشاره به همکاری نیروهای مردمی، نیروی دریایی ارتش، بسیج و هلال احمر و محیط زیست با منابع طبیعی،‌ افزود: به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه، امکان تردد تانکرهای آب جهت اطفای حریق وجود نداشت لذا با مشقت زیاد و حمل ادوات اطفا به وسیله کوله پشتی، آتش با پمپ و شیلنگ آب خاموش شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رودبار با بیان اینکه آتش‌سوزی در متراژ ۱۵ هکتاری اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد:‌ اکثر درختان طعمه حریق شده از نوع درخت و درختچه‌های جنگلی، بوته‌های گیاهی و سوزنی‌برگان بوده است. درختان سوزنی‌برگ در هنگام حریق مانند بنزین عمل می‌کنند و لذا اطفای آنان بسیار مشکل است.

مهندس پرندآور بارندگی‌های امسال را موجب سرسبز شدن این منطقه دانست و عنوان کرد: گرما و خشک شدن زمین شرایط را برای بروز آتش‌سوزی محیا می‌کند لذا گردشگران باید مراقب باشند تا اشتباه آنان خسارتی به جنگل ها وارد نکند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *