+ تصاویرهمایش محیط زیست 019

شمال ما: برای اولین بار ، در اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان از 9 تن از اندیشمندان برجسته محیط زیست کشور که پنج نفر از آنان در این مراسم حضور داشتند، تجلیل بعمل آمد.

به گزارش ایرنا، محمدحسین جزیره ای، بهرام حسن زاده کیابی، بهرام زهزاد، اصغر عبدلی، مجید فرخنده مخدوم، بیژن فرهنگ دره شوری، جمشید منصوری ، هنریک مجنونیان و عبدالحسین وهاب زاده 9 تن از اساتید و بزرگان علم محیط زیست کشور هستند که روز پنجشنبه در یک اقدام مبتکرانه از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان تجلیل شدند.

مجنونیان ، وهاب زاده ، جزیره ای و دره شوری از جمله بزرگان غایب این همایش بودند و نتوانستند در این همایش حضور یابند.
جمشید منصوری در این مراسم طی سخنان کوتاهی اظهار داشت: سازمان محیط زیست بین سازمان های کشور، سازمان مهمی بشمار می رود ولی در عین حال از مستضعف ترین سازمان های کشور است و محیط بانان آن ، کمترین حقوق را می گیرند اما به دلیل علاقه ای که به محیط زیست دارند، به فعالیت خود در این عرصه ادامه می دهند.
حسن زاده کیابی و مخدوم دو دانشمند محیط زیست ایران که هر دو، زاده گیلان هستند نیز در این همایش تجلیل شدند؛ از دکتر مخدوم که متولد رشت است، به عنوان استاد مسلم علم ارزیابی زیست محیطی کشور و استادی سیال و پر انرژی نام برده شد.
وی بنیانگذار اولین گروه آبزیان در دانشگاه تهران و عضو هیات امنای جبهه سبز ایران نیز هست.
مجری از وی اینگونه تعریف کرد: دانشمند برگزیده سال ایران که بیش از دو هزار و 700دانش آموخته تحویل کشور داده و بیش از 10 جلد کتاب مرجع در زمینه زیست محیطی بر جای گذاشته است.
دکتر مخدوم وقتی در جایگاه قرار گرفت، اظهار داشت: محیط زیست و طبیعت سه چیز اساسی پناه ، غذا و محل کار به ما می دهند؛ پناه برای خواب، استراحت و اوقات فراغت و غذا برای زنده ماندن تا بتوانیم به کار و فعالیت بپردازیم .
وی سپس با مطرح کردن این سووال که مگر محیط زیست به ما پناه و غذا نمی دهد پس چرا آن را تخریب می کنیم، با قرائت یک شعر گیلکی از شیون فومنی در مورد فصل بهار ، برای همه آرزوی توسعه پایدار کرد.
دکتر کیابی که به عنوان همشهری استاندار گیلان معرفی شد نیز پشت میکروفون قرار گرفت و مشکلات تالاب بین المللی انزلی را یکی از معضلات بزرگ گیلان و رودخانه های زرجوب و گوهر رود را دو منبع آلوده کننده آن دانست و اظهارامیدواری کرد طرح هایی که در مورد این رودخانه ها برنامه ریزی شده، به درستی اجرا شوند.
وی تصریح کرد: یکی از ارزش های تالاب انزلی آن است که اکثر تنوع زیست محیطی جهانی در آن دیده می شوند.
همایش تجلیل از اساتید برجسته علم محیط زیست کشور با حضور استاندار گیلان ، اساتید دانشگاه ها و گروه های مردم نهاد زیست محیطی در سالن اجتماعات اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان برگزار شد.

.

.

.

.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *