جنگلي كوچك اما ديدني؛پارک جنگلی کیاشهر ۹۱

شمال ما: رییس اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه از پاکسازی زباله های بخش بزرگی از پارک جنگلی کیاشهر خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، در جنوب دریای خزر در استان گیلان جایی که رودخانه خروشان سفیدرود در بندر کیاشهر به این دریا می پیوندد جنگلی کوچک اما دیدنی خودنمایی می کند.

محدوده جنگلی ۱۸ هکتاری امروزه در داخل شهر ساحلی بندرکیاشهر به پارک جنگلی تبدیل شده است.

این پارک از شمال به اراضی سایت گردشگری ساحل کیاشهر،از جنوب به بافت شهری،از شرق به دهکده ساحلی و از غرب به نهالستان کیاشهر منتهی می شود.

عمده پوشش گیاهی این پارک از درختان توسکای ساحلی تشکیل شده است که به طور خالص و یکنواخت در سطح پارک در مجاورت جاده و مزارع برنج قرار دارند.در برخی از نقاط آن نیز گیاهان بالا رونده با ساقه های در هم پیچیده ضمن ایجاد زیبایی وحشی،نمایی از جنگل طبیعی و چشم نواز را به وجود آورده است.

قرارگیری پارک جنگلی کیاشهر در کنار مرداب طبیعی، پل چوبی و ساحل دریا منظره ای جذاب و دلپذیر را به وجود آورده است.

این همجواری جنگل،مرداب و دریا مجموعه ای از زیبایی های طبیعی را در این منطقه به وجود آورده است که اگر بگوئیم در خاورمیانه بی همتا و در دنیا کم نظیر است سخن به گزاف نگفته ایم.

در سال های اخیر لزوم توجه به گردشگری به عنوان صنعتی درآمدزا و سالم اهمیت پارک جنگلی بندر کیاشهر را در استان گیلان بیش از پیش نمایان ساخته است. اهمیتی که پس از به بهره برداری رسیدن پل بزرگ کیاشهر و احیای خط ساحلی دریای خزر نمایان تر شده است.

غلامی رییس اداره حفاظت محیط زیست آستانه‌اشرفیه از پاکسازی این پارک جنگلی زیبا از از زباله های بجا مانده از گردشگران و فعالیت‌های گردشگری خبر داد و گفت: زباله های بخش بزرگی از پارک جنگلی کیاشهر با حضور تعدادی از اعضای تشکل های حامی محیط زیست و مسئولین این شهرستان پاکسازی شد.

وی افزود: لازم است اطلاع رسانی‌های بیشتری به مسافران داده شود تا در حفظ محیط زیست این پارک جنگلی کوشا باشند.

ابراهیم غلامی با اشاره به اینکه پسماند یکی از مهمترین چالش های زیست محیطی در کیاشهر است،تصریح کرد: فرمانداری شهرستان آستانه ضمن تشکر از شرکت کنندگان و قدردانی از حضور دوستداران محیط زیست قول داده است تا با جدیت پیگیر حل معضل پسماند در سطح شهرستان باشد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *