معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گیلان:معصومه نیک کار ۰۴۱

شمال ما: معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گیلان گفت: در تمام جوامع جمعیت جوان یکی از مهمترین سرمایه‌ها محسوب می‌شود که امنیت، استقلال و شکوفایی آن جامعه را رقم می‌زند.

 

معصومه نیک‌کار، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گیلان در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت حضرت علی اکبر(ع) و گرامیداشت روز جوان، اظهار کرد: جوانان سرمایه‌های ارزشمند هر جامعه هستند.

وی با بیان اینکه برای داشتن جامعه‌ای پویا و رو به رشد باید به حوزه جوانان نگاه ویژه‌ای داشت، افزود: توجه به مباحث فرهنگی، علمی، آموزشی، اشتغال، مسکن و تفریح جوانان از شاخص‌های مهمی هستند که باید به آنها اهمیت داده شود.

سرپرست خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنای گیلان گفت: هجمه‌های فرهنگی دشمنان در راستای تخریب افکار و اعتقادات جوانان است لذا در راستای مقابله با این هجمه‌ها باید برنامه‌های متناسب با نیاز جوان ساماندهی شود، متاسفانه کم توجهی در حوزه نسل جوان، سبب ایجاد معضلات و مشکلاتی شده است.

نیک‌کار با بیان اینکه قشر جوان جامعه پیشرفت کشور را در عرصه‌های مختلف ایجاد می کند، ادامه داد: در تمام جوامع جمعیت جوان یکی از مهمترین سرمایه‌ها محسوب می‌شود که امنیت، استقلال و شکوفایی آن جامعه را رقم می‌زند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گیلان با بیان اینکه جوانان نقش اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند لذا باید در راستای تحقق این مهم از خلاقیت و نیروی جوان کشور بهره برد، تصریح کرد: جوانان تحصیلکرده و خلاق کشور با تلاش و فعالیت خود، زمینه پیشرفت کشور را در عرصه‌های مختلف از جمله اقتصادی، علمی و نظامی بوجود می‌آورند و از آنجاییکه آینده کشور در دست جوانان است باید سرمایه گذاری مناسبی بر روی این قشر داشته و از طرح‌های ابتکاری و خلاقیت جوانان حمایت کرد.

نیک‌کار اضافه کرد: بهترین راه برای استقلال کشور و جلوگیری از وابستگی به فناوری‌های خارج از کشور استفاده از ذهن، نیرو و خلاقیت جوانان داخل کشور است.

وی مهمترین مشکلات پیش روی قشر جوان جامعه را اشتغال و ازدواج دانست و بیان کرد: باید تلاش کنیم زمینه‌های لازم برای مشارکت اجتماعی جوانان را روز به روز گسترش دهیم و به ضرورت جلب مشارکت و مسئولیت پذیری اجتماعی آن‌ها بیش از گذشته توجه و اهمیت دهیم.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *