معیار تخصیص سهمیه روز خبرنگار؛جوابیه ۰۶۸

شمال ما: در پی انتشار یادداشت دبیر تحریریه پایگاه خبری «شمال ما» و طرح سوالاتی درباره معیار و ملاک درجه بندی پایگاه های خبری و تخصیص سهمیه روز خبرنگاران، روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان جوابیه ای به شرح زیر به این رسانه ارسال کرد.

 

جناب آقای علی رمضانی

مدیرمحترم پایگاه اطلاع رسانی شمال ما

با سلام و احترام

با آرزوی موفقیت روز افزون با توجه به مطلب منتشر شده به شماره: ۵۴۲۳ مورخ ۲۱/۵/۹۴ با عنوان ” آقای مدیرکل! معیارها برای تبعیض بین پایگاه های خبری گیلان چه بود؟ موارد زیر در راستای ماده ۲۳ قانون مطبوعات، جهت آگاهی و چاپ در آن پایگاه اطلاع رسانی تقدیم می­گردد.

مراسم استانی روز خبرنگار بهانه ای است تا مدیران استانی در این روز از زحمات یکساله فعالان این عرصه تقدیر به عمل آورند و در همین راستا از سال گذشته جهت اجرای بهتر این مراسم، ستادی متشکل از مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان، مدیرعامل و رییس هیأت مدیره خانه مطبوعات، معاون فرهنگی و مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تشکیل شد تا برای برپایی این همایش تصمیم گیری نمایند.

در پاسخ سوال مطرح شده باید به این نکته اذعان کنیم که عدالت همیشه در مساوات نیست خصوصاً در حوزه فعالیت پایگاه های خبری، در ستاد برگزاری مراسم روز خبرنگار برای تمام پایگاه های خبری حداقل یک سهمیه در نظر گرفته شد و برای تعدادی از پایگاه های خبری که معیارهای ذیل را رعایت نموده بودند سهمیه بیشتری اختصاص داده شد:

  • پایگاه های خبری که سابقه فعالیت بیشتری دارند.
  • پایگاه های خبری که اخبار بیشتری در طول روز منتشر می کنند.
  • پایگاه های خبری که اخبار اختصاصی بیشتری منتشر می کنند.
  • پایگاه های خبری که گزارش تصویری اختصاصی منتشر می کنند.
  • پایگاه های خبری که تعداد خبرنگاران بیشتری دارند.
  • پایگاه های خبری که اخبار اختصاصی از تمام شهرستان ها منتشر می کنند.
  • پایگاه های خبری که در برنامه های خبری، همایش ها و مراسم حضور فعال دارند.

نکته دیگر اینکه پیشنهاد شما درخصوص دریافت شماره حساب ها پس از مشخص شدن سهمیه، کاملاً درست و منطقی است که در سال آینده و برنامه های دیگر به این گونه عمل خواهد شد.

در پایان اعلام می داریم که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با روی گشاده و آغوش باز منتظر نقد های سازنده و راه گشای تمام رسانه های مکتوب و مجازی استان می باشد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

.

جوابیه ۰۶۹

 

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *