جوابیه ارشاد به یادداشت منتشر شده در شمال ما%d8%ac%d9%88%d8%a7%d8%a8%db%8c%d9%87-91

شمال ما: روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت در پاسخ به یادداشت «سکوت اداره ارشاد و تداوم بی حرمتی به مخاطبان موسیقی گیلان» منتشرشده در پایگاه خبری «شمال ما»، جوابیه ای به تحریریه این رسانه ارسال کرد که برای تنویر افکار عمومی عین جوابیه در زیر منتشر می شود.

 

بسمه تعالی

مدیریت محترم پایگاه اطلاع رسانی شمال ما

سلام علیکم ، با صلوات بر محمد (ص)و آل محمدو احترام؛ نظر به درج مطلبی با عنوان « سکوت اداره ارشاد و تداوم بی حرمتی به مخاطبان موسیقی گیلان »شایسته است جهت روشن شدن افکار عمومی جوابیه ذیل را طبق قانون مطبوعات در آن رسانه درج نمایید .

کنسرت موسیقی آقای محمد اصفهانی در تاریخ ۲۲/۶/۹۵ در سالن نامجو (یاد گار امام (ره ) ) با حضور با شکوه علاقمندان برگزار گردید که روند اجرایی آن جهت دریافت مجوز براساس ضوابط و مقررات، همچون سایر کنسرتها با درخواست موسسه فرهنگی هنری اندیشه مدرن گیل و موافقت کتبی خواننده و دریافت پاسخ استعلامات از مراجع ذیربط انجام شده
است .

درخصوص امکانات سالنهای برگزاری کنسرت موسیقی به اطلاع می رساند که اولاً تا آماده شدن تالار مرکزی رشت واقع در بوستان ملت که دارای سالن استاندارد و با امکانات حرفه ای موسیقی می باشد به جهت پاسخگویی به نیاز مخاطبان و علاقمندان از سالنهای موجود ورزشی و تالارهای موجود استفاده می شود که این مراکز می بایست توسط موسسات مجری کنسرتها مجهز به امکانات صوتی شده و از امکانات سرمایشی این مراکز استفاده شود .

ثانیاً در سالن نامجو قبل از این، کنسرتهای بزرگ و موفقی با امکانات مناسب اجرا شد ولی طبق گزارش موسسه مجری
کنسرت، امکانات سرمایشی سالن نامجو قبل از برگزاری کنسرت از سالن خارج شد و موسسه مجری نتوانست در فرصت اندک باقیمانده مبادرت به تعبیه و جایگزینی سیستم مناسب سرمایشی نماید و متاسفانه هیچگونه اطلاعی به این اداره داده نشد که در روز برگزاری کنسرت تذکر لازم به مدیران موسسه داده و مدیر موسسه نیز در پایان کنسرت از مردم شریف و مخاطبین عذرخواهی کردند. البته گزارش برگزاری و نواقص آن طبق روال همه کنسرتها به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شد و حتما ً این اداره کما فی السابق در برخورد با موسسات مجری نسبت به اجرای ضوابط اقدام خواهد کرد .

لازم به ذکر است که مدیریت محترم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با همراهی مدیران شهرستانها فضای مطلوب و آرامی را جهت اجرای برنامه های بزرگ فرهنگی و هنری خصوصاً کنسرتها را متناسب با امکانات موجود استان فراهم کرده است.

انتظار می رود مدیران موسسات و هنرمندان، این فضای همدلی را غنیمت شمرده و از آن در پیشبرد اهداف فرهنگی و اجرای برنامه های هنری استفاده مطلوب نمایند.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *