نماینده ولی فقیه در استان گیلان:آیت الله قربانی ۰۱۱

شمال ما: نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: جهان اسلام باید برای اداره خانه خدا فکری کند چراکه آل سعود، صلاحیت اداره حرمین شریفین را ندارد.

 

به گزارش ایرنا، آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: آل سعود، صلاحیت اداره خانه خدا را ندارد چون آنها عده ای بی سواد، بی دانش ، بی فرهنگ و عوامل استکبار هستند.
وی اظهار کرد: آنان حتی حاضر نشدند پس از فاجعه منا و به شهادت رسیدن هزاران حاجی بی گناه، عذرخواهی کنند.
آیت الله قربانی ادامه داد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب بیان کردند، باید یک گروه حقیقت یاب در ارتباط با بررسی فاجعه منا تشکیل شود و موضوع را مورد رسیدگی قرار دهد تا به جهانیان اعلام شود که در فاجعه منا، چه گذشت و چه کسانی مقصر بودند.
وی افزود: البته به جز فاجعه منا ، اقداماتی نیز از سوی آل سعود در دیگر کشورها و ظلم به دیگر ملت ها همچون ملت یمن انجام می شود که این اقدامات نیز، محکوم است.
امام جمه رشت در ادامه سخنانش، به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: معظم له بزرگترین کار فرهنگی را انجام دادند و انگشت روی مسائل حساس جامعه گذاشتد که یکی از آنها ، محور بودن خانواده است.
آیت الله قربانی افزود: دشمنان اسلام و ایران، امروز می خواهند با ماهواره و تبلیغات سوء ، بنیان خانواده را از هم گسسته کنند حال آنکه اگر اساس زندگی اجتماعی بر محور خانواده باشد، فرزندان نیز خوب تربیت می شوند و ما نیز باید در این زمینه تلاش و کوشش بیشتری کنیم تا تبلیغات دشمنان را خنثی و بی اثر کنیم.
علی مطهری نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی نیز در نماز جمعه این هفته رشت حضور داشت و پس از اقامه نماز، با آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان دیدار و گفت وگو کرد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *