شمال ما: چهارمین برد متوالی آلکمار در روزی رقم خورد که علیرضا جهانبخش توانست نخستین گل خود را برای این تیم به ثمر برساند.

 

در این بازی که از هفته بیست و یکم لیگ هلند برگزار شد آلکمار توانست با درخشش ستاره ایرانی خود، با سه گل تیم نایمخن را در هم بشکند و دو پله در جدول رده‌بندی صعود کند.

به گزارش ایران ورزشی، بازی این دو تیم راس ساعت ۲۳:۱۵ در حالی به میزبانی نایمخن آغاز شد که ستاره دو فصل گذشته این تیم، در ترکیب آلکمار قرار داشت و از ابتدا نیز در میدان حاضر بود. علیرضا جهانبخش که با پیراهن آبی آلکمار وارد زمین شده بود با تشویق هواداران روبه‌رو شد و با تکان دادن دست پاسخ آنها را داد.
آلکمار که در بازی‌های اخیر، حریفان را قلع‌وقمع کرده خیلی زود توانست به گل اول بازی دست پیدا کند. در اولین دقیقه بازی، هنریکسن روی پاس دوس سانتوس این گل را به ثمر رساند.
در ادامه نیز نوبت هنرنمایی بال راست ایرانی آلکمار بود تا بازی‌های خوب خود در هفته‌های اخیر را تکمیل کند. علیرضا جهانبخش که گویی با حضور در استادیوم خاطره‌انگیز خود یعنی گوفرت، قصد هنرنمایی داشت در دقیقه پانزدهم این بازی و روی پاس هنریکسن، با ضربه‌ای تماشایی گل دوم را وارد دروازه تیم سابق خود کرد.
او که در دقیقه ۴۵ بازی از داور میدان یک کارت زرد دریافت کرد تا دقیقه ۶۹ نیز در زمین حضور داشت. یعنی تا زمانی که بازی هنوز با دو گل به سود آلکمار ادامه داشت اما پس از خروج جهانبخش، این تیم یک‌ بار دیگر نیز به گل رسید تا شکست حریف را سنگین‌تر کند. آلکمار در دقیقه ۷۲ توسط گارسیا که به‌ جای علیرضا به میدان آمده بود توانست به گل سوم خود دست پیدا کند.
جهانبخش که برای این بازی انگیزه ویژه‌ای داشت به عنوان بهترین شو‌تزن بازی نیز انتخاب شد. او در حضور ۶۹ دقیقه‌ای خود چهار شوت را روانه دروازه نایمخن کرد و هر چهار ضربه او درون چارچوب قرار داشت و یکی از آنها نیز به گل دوم آلکمار بدل شد.
در نهایت آلکمار با این پیروزی توانست با صعودی دو پله‌ای خود را ۳۱ امتیازی ببیند و در رده هشتم جدول رده‌بندی بایستد. نکته جالب درباره نتایج اخیر این تیم اینکه، این پیروزی، چهارمین برد پیاپی آلکماری‌ها در لیگ هلند محسوب می‌شود. آنها این برد سه – صفر را بعد از بردهای یک – صفر مقابل رودا، چهار – دو مقابل فاینورد و سه – یک مقابل کامبور به دست آوردند.
علیرضا جهانبخش درباره این بازی می‌گوید: «بازی حساس بود. البته نه به این دلیل که من مقابل تیم سابقم بازی می‌کردم. تنها به این خاطر که فاصله ما در جدول کم بود و با کسب برد مقابل تیم قدرتمند نایمخن می‌توانستیم به آنها که در رده پنجم جدول حضور داشتند نزدیک شویم. خوشبختانه گل زودهنگام ما باعث شد تا سوار بازی شویم و در ادامه نیز گل‌های بعدی را به ثمر برسانیم.»
جهانبخش درباره گلی که به ثمر رساند و البته شادی خاصی انجام نداد اینگونه صحبت می‌کند: «گلم روی یک کار گروهی و پاس زیبای هنریکسن به ثمر رسید. فکر می‌کنم باید آن توپ را به گل تبدیل می‌کردم. موقعیتی نبود که بخواهم از دستش بدهم. بهترین تصمیم را گرفتم و بدون معطلی ضربه زدم. بعد از گل هم شادی نکردم. آن هم به احترام هواداران نایمخن و خاطرات خوبی که با پیراهن این تیم و در طول دو فصل گذشته داشتم. فقط دستم را بالا گرفتم و خدا را شکر کردم. البته هواداران نایمخن هم برایم سنگ تمام گذاشتند و حسابی تشویقم کردند. از آنها تشکر کردم و خوشحالم که تلاش‌های من برای تیمشان را فراموش نکرده‌اند.»
جهانبخش در دقیقه ۶۹ به دلیل آسیب‌دیدگی و برخورد با بازیکن حریف از زمین خارج شد. او درباره این برخورد و تعویضش می‌گوید: «در میانه‌های زمین توپ را از بازیکن حریف عبور دادم و وقتی به نفر بعدی رسیدم سر خوردم چون سرعت داشتم و بازیکن نایمخن نیز آمده بود تا توپم را تکل کند به هم برخورد کردیم و صورت من دچار مصدومیت شد. آنقدر درد داشتم که نمی‌توانستم چیزی را ببینم. ابتدا فکر کردم بینی‌ام شکسته. از زمین خارج شدم و پزشک آلکمار نیز سمت من آمد تا مداوایم کند. آنجا پزشک آلکمار به مربی مان گفت که نمی‌توانم بازی کنم. ون در بروم هم مرا تعویض کرد تا بازیکن جدیدی جایگزینم شود. دردم به قدری بود که نمی‌توانستم بالا را ببینم. باید سرم را پایین می‌گرفتم اما بعد از پایان بازی شرایطم بهتر شد و خوشبختانه مشکلی هم مرا تهدید نمی‌کند.»
علیرضا جهانبخش درباره شرایط آلکمار می‌گوید: «من نیم‌فصل اول هم گفتم که نیاز به تقویت داریم. خوشبختانه چند بازیکن به تیم ما اضافه شدند و همین دلیلی بود تا قدرتمندتر شویم. اردوی ما در اسپانیا هم باعث شد تا به هماهنگی کامل برسیم. در ۴ بازی نیم‌فصل دوم ۴ برد به دست آورده‌ایم و با ۳۱ امتیار به رده هشتم جدول صعود کرده‌ایم. فکر می‌کنم با توجه به شرایطی که داریم و اختلاف امتیازی موجود می‌توانیم به هدفمان برسیم. هدفی که از ابتدای فصل ترسیم کرده‌ایم؛ حضور در یورولیگ که فصل قبل نیز تجربه‌اش کرده‌ایم.»

گزارش ویژه فوتبال اینترنشنال هلند
پایان افسانه نایمخن توسط جهانبخش
شنبه شب آلکمار در سایه درخشش علیرضا جهانبخش تیم سابق این ستاره ایرانی را در گوفرت استادیوم با شکست سنگینی مواجه کرد تا چهارمین پیروزی متوالی را در نیم‌فصل دوم اردی‌ویزه کسب کند. سایت مطرح فوتبال اینترنشنال هلند در پی این پیروزی با انتشار تصویری از علیرضا جهانبخش این تیتر را بر می‌گزیند: «جهانبخش باعث می‌شود تا افسانه نایمخن به پایان برسد. جایی که شروع کارش بوده است.»
گزارش ویژه این سایت هلندی اینگونه شروع می‌شود: «بازیکنی که دو فصل افسانه گوفرت استادیوم بود به آن خاتمه داد. علیرضا جهانبخش هم اکنون برای تیم آلکمار بازی می‌کند و باعث شد در ۱۵ دقیقه اول امیدهای نایمخن از هم گسسته شود. جهانبخش پس از پاس هنریکسن نتیجه بازی را ۲- صفر به سود آلکمار می‌کند. هنریکسن نیز در ثانیه ۳۳ گل اول آلکمار را می‌زند.»
جهانبخش پس از درخشش در تیم نایمخن به باشگاه آزد آلکمار راه یافت. جایی که او متوجه مصدومیت خود شد. بازیکن ۲۲ ساله ایرانی در فصل گذشته ژوپیلر لیگ هلند به عنوان بهترین بازیکن این رقابت‌ها معرفی شد.
دلایل این انتخاب نیز به ثمر رساندن ۱۲ گل، ۱۸ پاس گل و بازگشت دوباره تیم نایمخن به لیگ اردی ویزه هلند پس از یک سال غیبت بود. دو ستاره تیم نایمخن هنوز هم در این تیم هستند؛ کریستین سانتوس و آنتونی که در کنار جهانبخش نمایش‌های فوق‌العاده‌ای در نایمخن داشتند. بازیکنانی که در حال رسیدن به پایان قراردادهای‌شان هستند.
در انتهای گزارش سایت فوتبال اینترنشنال آمده است: «تیم نایمخن هر چند متحمل این شکست سنگین شد اما رده قابل توجه پنجمی را همچنان حفظ می‌کند.»
علیرضا جهانبخش پس از چهار پیروزی متوالی تیم آلکمار حالا آماده رقابت در جمع ۸ تیم برتر جام حذفی می‌شود. آلکمار با کسب ۱۲ امتیاز در ۴ بازی اخیر ۳۱ امتیازی شد و در رده هشتم جدول رده‌بندی جای گرفت. تیم‌های پی اس وی آیندهوون و آژاکس به ترتیب با ۵۰ و ۴۸ امتیاز رتبه‌های اول و دوم جدول را در اختیار دارند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *