در سازمان منطقه آزاد انزلی؛New-Im1age

شمال ما:  مهندس مسرور رییس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان در جشن تجلیل از ستارگان گیلانی کنکور امسال که به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش گیلان و با همکاری و مساعدت سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار شد و نظام آموزشی پویا و کارآمد را ضرورت توسعه کشور دانست.

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی؛ مدیرعامل سازمان در ابتدا با تشکر از حضور مدیران و مسئولان شرکت کننده از دانش آموزان برتر و معلمین و خانواده های آنان تقدیر کرد و اظهار داشت :موفقیت های کسب شده از سوی دانش آموزان مرهون تلاش و پشتکار این عزیزان است که حمایت های خانواده ها در ایجاد آرامش و آموزش های معلمین دلسوز در کسب این موفقیت ها بسیار موثر بوده است .

مسرور دانش آموزان برتر را از آینده سازان کشور خواند و افزود :این دانش آموزان باید خود را برای افتخار آفرینی و قبول مسئولیت در آینده برای توسعه و پیشرفت کشور آماده کنند

مهندس رضا مسرور با بیان اینکه توجه به نظام آموزشی در کشور ضروری است از آمادگی این سازمان برای کمک به توسعه آموزشی منطقه خبر داد و اظهار کرد : در کشورهای توسعه یافته به مدارس و نظام آموزشی بسیار توجه می شود چرا که می دانند افرادی که در بخشهای مختلف به کار مشغول خواهند شد از نظام آموزشی و مدارس می گذرند.

مهندس مسرور در خصوص ماموریت های مختلف سازمان متبوع خود تاکید کرد :سازمان منطقه آزاد انزلی تنها یک سازمان اقتصادی نیست و بر اساس ماموریت خود و قانون مناطق آزاد در همه حوزه های فرهنگی ،اجتماعی ،عمرانی ،زیرساختی ،گردشگری ،بهداشت و سلامت در حال فعالیت و خدمات رسانی و انجام طرح های توسعه ای است.

وی زیرساخت مناسب و امکانات را از جمله موارد مهم مورد نیاز برای توسعه علمی گیلان عنوان و خاطرنشان کرد : سازمان منطقه آزاد انزلی بر اساس قانون و تفاهمنامه های منعقده به به آموزش و پرورش ،بهداشت و توسعه زیرساختهای منطقه کمک می کند .

وی افزود : ما هنوز در استان روی نیازهای اولیه حوزه آموزش و پرورش مشکل و کمبود داریم و برای برطرف کردن این کاستی ها همه دستگاههای دولتی باید به این حوزه کمک کنند .

مسرور با بیان این که سازمان متبوعش امسال بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان برای مدارس منطقه آزاد انزلی هزینه نموده است افزود : تا پایان سال این رقم را به سه برابر افزایش خواهیم داد .

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ، دومین موضوع مهمی که باید در آموزش و پرورش به آن توجه شود را آموزش مهارت عنوان کرد و با اشاره به این که در کشورهای توسعه یافته آموزش مهارت را از همان ابتدا در مدارس آغاز می کنند افزود : در کشور ما آموزش مهارت از دوره های بالای آموزشی شروع میشود و ما نیز آمادگی داریم طرح آموزش مهارت در سطح ابتدایی در بیش از ۴۰ مدرسه منطقه آزاد را آغاز کنیم .

مسرور توجه به اصول اخلاقی و ارزشهای انسانی از جمله آداب برخود با مردم را از دیگر نکات مهمی خواند که باید از ابتدا در مدارس به آن پرداخته شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در پایان از برنامه این سازمان برای اخذ مجوز برای بورسیه کردن تعدادی از رتبه های برتر کنکور گیلان خبر داد.

در این مراسم تجلیل که مقامات استانی و نمایندگان مجلس و دانش آموزان و معلمین و خانواده های آنان حضور داشتند از ۱۲۲ نفر برگزیده کنکور دارنده رتبه های یک تا سه رقمی کشوری و ۲۲ نفر حائز معدل ۲۰ مدارس مقطع متوسطه استان و ۱۰ نفر دانش آموزان برتر منطقه آزاد انزلی در مجتمع فرهنگیان انزلی تجلیل شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *