در اولین پایگاه گردشگری وصنایع دستی کودک؛گروه هنری خاله باران ۹۱

شمال ما: جشنواره آموزشی هنری فرهنگ سازی خوراکی های سنتی و بوم آورد گیلان با تاکید بر شیوه تئاتر محیطی برای کودکان زیر ۶ سال (مهدکودک ها) و خانواده ها برگزار شد.

این جشنواره با همکاری گروه هنری خاله باران، گروه نمایش اتفاق، موسسه خلاقان کوچولو، عمو نوایی از ۲۵ تا ۲۷ مرداد در اولین پایگاه گردشگری وصنایع دستی کودک (رشت ، کیلومتر پنج جاده رشت به انزلی ، رو به روی باغ پرندگان) برگزار شد.
در این جشنواره ، با بهره گیری از فضای بکر ، سنتی و متنوع نخستین پایگاه گردشگری و صنایع دستی کودک گیلان و با تکنیک های تئاتر محیطی (که برای نخستین بار در گیلان اجرا می شد) و همچنین مشارکت وخودجوشی فعال و خلاقانه کودکان وخانواده های عزیزشان ، فواید ، جایگاه و ارزش خوراکی های سنتی گیلان (در تقابل با مضرات استفاده از فست فودها) و همچنین معرفی فرهنگ عامه و سنتی گیلان به زبان قابل درک و ارتباط برای کودکان در چهارچوب تئاتر محیطی برای کودکان تشریح می شود.

نمایش محیطی دستپخت خوشمزه مامان یا … به کارگردانی ابوذر آستانی از برنامه های این جشنواره بود.
علی رغمبرگزاری این جشنواره در فصل تابستان که اکثر مدارس و مهدها به علت نداشتن فعالیت های هنری در تابستان نیمه تعطیل هستند امابه علت بکر بودن شیوه اجرایی “نمایش محیطی” و محیط و فضای بکر محل اجرای جشنواره ، استقبال خوبی از سوی مهد کودک ها و مدارس فعال در تابستان به عمل آمد.

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید

کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *