در سال ۹۶ - ۹۵ ؛معلم ۰۴۱

شمال ما: سرباز معلمان بر اساس نیاز و رشته تحصیلی مورد نظر به عنوان آموزگار یا دبیر در مدارس به کار گرفته می شوند و فقط در آموزش و پرورش فعالیت می کنند و در سایر ادارات به صورت مامور بکارگیری نخواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش گیلان، در سال ۹۶-۹۵ تعداد ۷۵ سرباز معلم جذب آموزش و پرورش استان گیلان شده اند.

بنا بر این گزارش، ثبت نام متقاضیان در مناطق مورد نیاز بر اساس رشته های مورد نیاز و امتیاز مکتسبه صورت می پذیرد و معمولا هر سال شیوه نامه پذیرش سرباز معلم از سوی وزارت آموزش و پرورش در محدوده ماه های اسفند و فروردین به ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور ارسال می شود که داشتن برگه اعزام به تاریخ مشخص شده توسط آموزش و پرورش و مدرک تحصیلی مورد نیاز از آن جمله است.

سرباز معلمان بر اساس نیاز و رشته تحصیلی مورد نظر به عنوان آموزگار یا دبیر در مدارس به کار گرفته می شوند و فقط در آموزش و پرورش فعالیت می کنند و در سایر ادارات به صورت مامور  بکارگیری نخواهند شد.

این گزارش می افزاید ادامه طرح سرباز معلم بستگی به نیاز آموزش و پرورش و همکاری ستاد کل نیروهای مسلح دارد و سربازان معلم به جهت  حضور در مناطق آموزشی دوره های  ضمن خدمت ویژه سرباز معلمان را در معاونت پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش را طی می کنند.

لازم بذکر است برگزاری کلاس های ضمن خدمت بر عهده معاونت پژوهش و برنامه ریزی است و همچنین معاونت های ابتدایی و آموزش متوسطه وظیفه کیفیت بخشی و رصد فعالیت های درسی سرباز معلمان را عهده دار هستند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *