استاندار گیلان:جایکا ۰۱۵

شمال ما: استاندار گیلان بر ضرورت اجرایی کردن تحقیقات جایکا در ایران تأکید کرد و گفت: جایکا باید ملزم شود تحقیقات زیست محیطی که در ایران شروع کرده‌اند هر چه سریع‌تر و با حضور بدنه‌ای متخصص و قوی عملیاتی کنند.

به گزارش تسنیم، پروین فرشچی در دیدار با محمد علی نجفی با تقدیر از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های استاندار در مسائل زیست محیطی گفت: حمایت‌های استاندار گیلان از طرح‌هایی نظیر اجرای مسیر سبز و زمین پاک بر نحوه همکاری‌های دیگر استان‌ها تاثیر بسیار مثبتی داشته است.

معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست کشوربا اشاره به اینکه مردم انتظار دارند تا در اقلیم و وضعیت محیط زیست خود تغییرات مثبت را مشاهده کنند افزود: مسائل زیست محیطی که در شأن مردم باشد باید توسط سازمان محیط زیست به آن توجه شود که در این خصوص اقدامات مختلفی شده است.

وی گفت: برگزاری چند مانور مقابله با این آلودگی‌ها در بندرانزلی و تجربه جمهوری اسلامی ایران در زمینه حفاری‌های نفتی و استقرار سایت پشتیبانی نفت و گاز سردارجنگل در رودسر می‌تواند از دلایل راه‌اندازی نمایندگی دبیرخانه آلودگی‌های نفتی دریای خزر در گیلان باشد.

در ادامه این دیدار استاندار گیلان ضمن قدردانی از نگاه توسعه ای حاکم بر محیط زیست کشور اظهار داشت: شالوده محیط زیست براساس توسعه و نگاهش به آینده است و به نسل‌های آینده ساز این جامعه فکر می‌کند.

نجفی با اشاره به اهمیت  همکاری‌های کشورهای خزر در زمینه حفظ محیط زیست دریای خزر و تثبیت نقش ایران در حفاظت دریای خزر با محوریت آلودگی‌های نفتی گفت: دبیرخانه کمیته مقابله با آلودگی‌های نفتی دریای خزر در گیلان مستقر شود.

وی یکی از اهداف مدیریت عالی استان را توسعه همه جانبه با حفظ محیط زیست عنوان و خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی در بحث دریا و پرورش ماهی در قفس به دنبال توسعه این بخش و نیز ایجاد اشتغال پایدار هستیم.

استاندار همچنین به توجه اساسی برنامه ششم در حوزه دریا اشاره و خاطر نشان کرد: در این برنامه نقش دریا به‌صورت بسیار قوی لحاظ گردیده و امیدواریم با این نگاه عمیق بسیاری از ناهنجاری‌ها را جبران نماییم و در سال‌های اخیر توجه به سواحل و دریاها بیشتر شده است که مسئولیت ما را چند برابر می‌کند.

نجفی با بیان این‌که در بحث سواحل و دریا حساسیت زیادی داریم گفت: امیدواریم آن انتظاری که مردم از مسئولین در این بخش دارند با فراهم کردن امکانات و توسعه اشتغال از این مسیر فراهم نماییم و توسعه پایدار را در بخش‌های مختلف به ویژه دریا، با حفظ محیط زیست توصیف می‌کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت اجرایی کردن تحقیقات جایکا در ایران تأکید و خاطرنشان کرد: جایکا باید ملزم شود تحقیقات زیست محیطی که در ایران شروع کرده‌اند هر چه سریع‌تر و با حضور بدنه ای متخصص و قوی عملیاتی کنند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *