شمال ما: تیم ملی والیبال کشورمان در ادامه رقابت های جام جهانی مقابل ونزوئلا قرار کرفت و توانست با نتیجه ۳ بر صفربه راحتی از سد این تیم بگذرد.

 

به گزارش کاپ، در دیدار سوم ایران درجام جهانی والیبال به مصاف ونزوئلا رفت.هر دو تیم باخت را تجربه کرده بودند. ایران پس از شکست مقابل آرژانتین دومین بازی اش را مقابل تونس با برد پشت سر گذاشت.ونزوئلا اما مقابل هر دو تیم روسیه و آرژانتین مغلوب شد.

ست نخست ۲۵ بر۲۰ ایران

ست نخست با برتری ایران شروع شد.اسلوبودان کواچ برای آغاز بازی سعید معروف، امیر غفور، عادل غلامی، محمد موسوی، میلاد عبادی پور و مجتبی میرزاجانپور را به میدان فرستاد و مهدی مرندی لیبرو تیم بود. ترکیب شبیه به بازی دیروز بود. اما دو تیم سایه به سایه هم پیش رفتند. پاس تماشایی معروف و کار خوب امیر غفور ایران را به امتیاز ۴ بر ۲ می رساند. در ادامه سرویس غلامی بیرون رفت تا یک امتیاز به حریف ایران برسد. ایران وقت فنی نخست را ۸ بر ۶ به نفع خود تمام کرد. سرویس پرشی  موسوی به اوت رفت. آبشار امیر غفور با دریافت بد ونزوئلایی ها همراه شد و در برگشت معروف دوباره  به غفور داد تا این بار با خطای مدافعان حریف مواج شوند ایران وقت استراحت فنی دوم را ۱۶ -۱۳ برد.کوین پینروآ ، بهترین بازیکن ونزوئلا تلاش زیادی می‌کرد تا با اسپک‌های قدرتی اما کوتاهش مانع زیاد شدن اختلاف شود در انسو هم۲ دفاع پی در پی از میرزاجانپور و معروف فاصله بین تیم ها را کمی بیشتر کرد تا زمانیکه در امتیاز ۲۰ ونزوئلا خود را به یک امتیازی ایران رساند.عملکرد خوب سعید معروف با پاس های تماشایی اش موقعیتهای خوبی برای ایران ساخت. حالا معروف است که از سرویس خوبش هم امتیاز آوری می کند و بازیکنان حریف فقط نظاره گر سرویس او هستند.  سرویس به موقع میرزاجانپور و ۳ اشتباه پی در پی از بازیکنان ونزوئلا ایران را در ست اول با امتیازات ۲۵ بر ۲۰ برنده میدان کرد.

 

ست دوم: ۲۵بر ۱۷ ایران

ست دوم با برتری ایران شروع شد. امیر غفور با آبشار دیدنی اولین امتیاز را می گیرد. تیم ملی مثل ست اول در دریافت اول خوب کار کرد و سرویس های خوبی را هم زد. سرویس پرشی غفور ایران را ۴ بر یک جلو انداخت تا مربی حریف وقت استراحت بگیرد.  شماره ۱۰ ونزوئلا از پشت خط ضربه ای زد که مدافعان ایران توانایی مهار کردن أن را نداشتند . امیر غفور با آبشاری دیدنی ایران را ۸ بر ۴ در وقت فنی اول جلو انداخت. در ادامه سرویس خوب معروف برای ایران امتیاز به دنبال دارد. بعد از تکنیکال تایم اوت اول ونزوئلا به تیمی متفاوت تبدیل شد اما اشتباهات فردی این تیم با سرویس های دقیق میرزاجانپور همراه شد تا کار برای پیروزی ایران در امتیاز ۱۷ بر ۱۱ آسان تر شود.قائمی دریافت کننده قدرتی ایران  به جای عبادی پور به زمین امد دریافت خوب ایران و پاس سعید معروف که مدافعان حریف را در شناسایی مهاجم ایران سر در گم می کند فاصله را بیشتر کرد. سرویس ها و دریافت های خوب ایران ادامه دارد و در نهایت دفاع میرزاجانپور است که برای ایران امتیاز کسب می کند.

ونزوئلا نمی توانست در برابر بازی خوب ایران کاری از پیش ببرد. بازیکنان این تیم تسلیم شده بودند. کواچ آرام شاهد عملکرد بازیکنانش بود.ایران مثل آب خوردن ست دوم را ۲۵ – ۱۷ برد.

ست سوم۲۵ بر۱۵ ایران

در ست سوم هم ونزوئلا حرفی برای کفتن نداشت و هرجه تلاش کرد نتوانست کاری از بیش ببرد. در این ست مهدی مهدوی به جای معروف به میدان امد و برتری ایران همجنان ادامه داشت تا اینکه ضربه اخر را فرهاد قائمی زد و ایران توانست ۲۵ بر ۱۵ برنده این ست شود و یک بیروزی اسان و شیرین دست یابد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *