در ششمین دور از مسابقات شطرنج جام ستارگان؛شطرنج ۹۱

شمال ما: تیم منتخب جهان در ششمین دور از مسابقات بین‌المللی شطرنج جام ستارگان در منطقه آزاد انزلی تیم ملی ایران را شکست داد.

 

رقابت‌های جام ستارگان بین دو تیم منتخب جهان و ایران از ۲۰ تیر ماه جاری با حضور در منطقه آزاد انزلی آغاز شد.

رقابت‌های مذکور تا ۳۰ تیرماه جاری ادامه دارد و پس از برگزاری مسابقه سریع‌السیر در روز نخست رقابت‌ها تیم منتخب ستارگان جهان با کسب ۵۳٫۵ امتیاز در مقابل ۴۶٫۵ امتیاز قهرمانان ایران به پیروزی دست یافت.

ادامه مسابقات شطرنج جام ستارگان با روش شونینگن و در زمان استاندارد در منطقه آزاد انزلی در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های این منطقه در حال برگزاری است.

در پایان ششمین دور از مسابقات بین‌المللی شطرنج جام ستارگان منطقه آزاد انزلی تیم ستارگان جهان بار دیگر توانست با ۳۶٫۵ امتیاز در مقابل ۲۳٫۵ امتیاز تیم شطرنج ایران به پیروزی برسد و اختلاف امتیازات دو تیم به عدد ۱۳ رسید.

در ششمین روز از این مسابقات پوریا درینی توانست جهانگیر وحیدف از ازبکستان را شکست دهد و امیر رضا پوررمضانعلی مقابل مجید شویلی از گرجستان به نتیجه تساوی دست یافت.

میرشنکو از اوکراین با احسان قائم مقامی مساوی کرد و نایجل شورت از انگلستان در یک نبرد دیدنی در مقابل آرین غلامی قهرمان زیر ۱۰ سال جهان بازی را به تساوی کشاند.

علیرضا فیروزجا و سرگسیان از ارمنستان نیز به نتیجه مساوی رضایت دادند و سید خلیل موسوی نتیجه بازی را به لی چانگ‌لی از چین‌تایپه واگذار کرد.

پرهام مقصودلو یکی از یکه‌تازان تیم منتخب شطرنج ایران موفق شد جان الوست از آمریکا را شکست دهد و الکساندر دریف از روسیه استاد بزرگ بانوان سارا خادم الشریعه را مغلوب کرد.

سکولف هلندی نیز در مقابل شاهین لر‌پری‌زنگنه از تیم منتخب ایران به تساوی رضایت داد.

در پایان ششمین دور از مسابقات جام ستارگان، تیم منتخب جهان ۵٫۵ بر ۴٫۵ منتخب ایران مات خود کرد.

در پایان ششمین دور از بازی‌های مذکور ناجیل شورت انگلیسی با کسب مجموع ۵ امتیاز در تیم منتخب جهان و پرهام مقصود لو نیز از تیم ایران با جمع‌آوری ۴ امتیاز، امتیاز آورترین بازیکنان دو تیم هستند.

از مجموع شش دور مسابقه شطرنج جام ستارگان بین برترین شطرنج‌بازان جهان و منتخب بهترین بازیکنان در این تورنمنت بین‌المللی، سه دور از مسابقات با نتایج نزدیک و فاصله تنها یک امتیاز به نفع قهرمانان جهان به اتمام رسیده است.

منبع: فارس


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *