مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان:علی پورحسن ۰۲۶

علی پورحسن مدیر کل کانون گیلان با تبیین اهمیت کار برای کودک و نوجوان، به تشریح فعالیت‌های تابستانی کانون استان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان، کشف و پرورش استعداد‌های فکری و ذوقی کودکان و نوجوانان و ارایه‌ی خدمات فرهنگی به تمامی مخاطبان در سایه‌ توان‌مندی همکاران و تعامل با دستگاه‌ها و نهاد‌های فعال در حوزه‌ی کودک و نوجوان از رسالت‌های کانون پرورش فکری است و همراه‌کردن تمامی کسانی که به ایجاد بستر‌های مناسب برای رشد و بالندگی افزون‌تر آینده‌سازان ایران اسلامی      می اندیشند، از اولویت‌هاست.

علی پورحسن، مدیر کل کانون گیلان این سخنان را در آستانه‌ی آغاز فعالیت‌های تابستانی اظهار‌ داشت و از برنامه‌ریزی دقیق فعالیت‌های فرهنگی، ادبی، هنری علمی و اسلامی با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی در تابستان سال جاری خبر داد.

وی در ادامه به تشریح اهداف و برنامه‌های کانون پرداخت و ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه و امانت دادن  کتاب‌های متنوع و مناسب به اعضا را از اهم برنامه‌های کانون پرورش فکری خواند.

او با بیان اینکه کودکان و نوجوانان با شرکت فعال در جشنواره‌های رضوی، علمی و جشنواره‌ی عکس کودک           به ارایه‌ی آثار خواهند‌ پرداخت افزود: تصمیم‌ داریم در سال جاری جشنواره‌ی بازی‌ها و آیین‌های بومی محلی را  نیز برگزار‌ کنیم.

پورحسن اظهار کرد: جشنواره‌ی نمایش عروسکی، برگزاری کنسرت موسیقی کودک و حضور فعال در طرح «دوستی با دریا» نیز از جمله برنامه‌هایی است که با همراهی دیگر دستگاه‌ها به مرحله‌‌ی اجرا گذاشته می شود.

برگزاری نشست‌‌های تخصصی ویژه‌ی والدین و اعضا، هم‌چنین برگزاری همایش ادبی آیینی زمان مادری از دیگر برنامه‌ها‌ی مراکز فرهنگی هنری است که در سخنان مدیر کل کانون استان مورد توجه قرار گرفت.

مدیر کل کانون گیلان برنامه‌ریزی اردوهای شهری، استانی و فرا استانی را از جمله‌ فعالیت‌های پیش‌رو برشمرد و    از فراهم شدن امکان بهره‌گیری اعضا از سایت‌های کودک و نوجوان در برخی از مراکز فرهنگی هنری خبرداد.

وی توضیح داد:کارگاه‌های ویژه‌ی شهریه‌ای کانون‌گیلان نیز از تنوع خوبی برخوردار است و درکارگاه‌هایی همچون: آموزش نجوم، رباتیک، محاسبه‌ی‌ذهنی، عکاسی، زیست‌شناسی، انیمیشن و بازیگری افزون‌بر جنبه‌های آموزشی، ارتقای توانمندی مهارتی و حرفه آموزی مخاطبان را مد نظر قرار داده‌ایم.

پور‌حسن در پایان با بیان این که تولید آثار در زمینه‌های مختلف و برپایی نمایشگاه آثار کودکان و نوجوانان  نیز از جمله اولویت‌هاست گفت: مربیان با به نمایش‌گذاشتن این آثار، افزون بر افزایش انگیزه‌ی اعضا، تاثیر‌گذاری آموزش‌ها و کیفیت بالای فعالیت‌های کانونی را به تصویر خواهند کشید.

شایان ذکر است کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در ۳۱ مرکز فرهنگی هنری ثابت، یک کتاب‌خانه سیار در شهرستان آستارا، هم‌چنین چهار کتاب‌خانه پستی شهر‌های تالش، آستارا، رشت و لاهیجان و یک  مرکز فرهنگی هنری فراگیر (ویژه مخاطبان دارای نیاز‌های ویژه) به ارایه‌ی خدمات می پردازد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *