روستای گلسرک با ۵۰۹ خانوار؛%d8%b1%d9%88%d8%b3%d8%aa%d8%a7%db%8c-%da%af%d9%84%d8%b3%d8%b1%da%a9-%d8%a2%d8%b3%d9%81%d8%a7%d9%84%d8%aa-91

شمال ما: مردم روستای گلسرک رشت، از حدود چهار سال گذشته، در انتظار تحقق وعده تکمیل آسفالت جاده این روستا توسط مسئولان هستند و اداره راه و شهرسازی رشت اعلام کرده که بزودی، عملیات اجرایی آسفالت راه باقی مانده این روستا، آغاز می شود.

 

روستای گلسرک در دهستان سراوان و از توابع بخش سنگر، در ارتفاع ۱۳ متری از سطح دریا و در ۳۰ کیلومتری مرکز شهرستان رشت واقع شده و به لحاظ اقلیمی، تلفیقی از جلگه ای و کوهپایه ای است.
طبق آمار سال ۱۳۹۰ ، جمعیت روستای گلسرک یک هزار و ۶۹۲ نفر در قالب ۵۰۹ خانوار ثبت شده و در حال حاضر ، بخشی از مسیر این روستا، آسفالت نشده حال آنکه زیرسازی های لازم که در تعهد دهیاری بوده، انجام شده است.
در همین رابطه دهیار روستای گلسرک روز چهارشنبه به ایرنا گفت: طی چهار سال قبل، زیرسازی آسفالت مسیر بخشی از روستا انجام شد اما آسفالت ریزی صورت نگرفت و به مرور زمان طی چند سال گذشته، بر اثر بارش برف ، باران و تردد خودروها ، این زیرسازی از بین رفت.
یوسف غلامی آسفالت مسیر روستا را از مطالبات بحق مردم عنوان و اضافه کرد: برای انجام این مهم، پیگیری های لازم صورت گرفته و بر همین مبنا ، اداره راه و شهرسازی تعهد کرده در صورت انجام زیرسازی توسط دهیاری، آسفالت این روستا انجام شود.
وی اظهار کرد: برهمین اساس دهیاری، تسطیح این راه را با اعتبار حدود ۷۰ میلیون ریال از محل اعتبارات خود انجام داد اما متاسفانه با وجود گذشت یک ماه، هنوز آسفالت این راه انجام نشده است.
به گفته غلامی، بیم آن می رود که دیگر بار، این تعهد تحقق نیابد و تسطیح و شن ریزی که برای این کار انجام شده، دوباره از بین برود.
در همین راستا ، رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان رشت به ایرنا گفت: طی سه سال گذشته نهضت آسفالت راه روستایی با وجود محدودیت های اعتباری دولت آغاز شده که بر این منوال، شاخص بهره مندی روستاهای این شهرستان از ۴۲ ، به ۵۴ درصد رسیده است.
غلامعلی نیک فهم این میزان رشد بهره مندی از آسفالت روستایی را طی این مقطع زمانی بی سابقه دانست و افزود: برای جهش در انجام پروژه های آسفالت، باید شاخص بهره مندی در این شهرستان به مرز ۶۵ درصد برسد.
وی به انجام آسفالت جاده روستای گلسرک نیز اشاره و تصریح کرد: از سه کیلومتر راه این روستا ، دو کیلومتر آن طی سال های اخیر آسفالت شده است.
نیک فهم تکمیل آسفالت این روستا را جزو اولویت های اداره راه و شهرسازی شهرستان رشت خواند و افزود: هم اکنون برای تکمیل آسفالت این روستا ، حدود دو میلیارد ریال اعتبار نیاز است و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
از حدود یک هزار و ۷۵۰ کیلومتر راه در شهرستان رشت، یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر روستایی و مابقی اصلی و فرعی است.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *