انتقادی از عملکرد متولیان برنامه سازی شبکه باران؛شبکه باران 013

شمال ما: ژیلا طبسی، روزنامه نگار گیلانی مطلب زیر را برای انتشار به پایگاه خبری شمال ما ارسال کرده است:

 

رسانه ی محترم ملی

شبکه ی محترم باران

دست اندر کاران و سیاستگذاران برنامه ی گیلان ما

این نوشته نه یک یاداشت به سبک و سیاق قبل و نه یک مقاله ی انتقادی ست

فقط به عنوان یک شهروند چند سوال از شما دارم که امیدوارم با صداقت و شفافیت به سوالاتم جواب داده شود

مصاحبه ام را که امشب ازبرنامه ی گیلان ما، به مناسبت همایش تولیدات ارگانیک دام طیو ر و آبزیان دیدم به خودم گفتم چرا به شما اعتماد کردم و تن به این مصاحبه دادم متاسفانه همکاران تان فکر کردند ماهرانه ابتدا و انتهای صحبت هایم را قیچی کرده اند اما بسیار بسیار رفتارشان ناشیانه بود! خودم متوجه ی حرف ناتمامم نشدم چه برسد به مخاطبین و تمام کسانی که حرفم را شنیدند! این که تمامی این سال ها را از دستگاه های اجرایی انتقاد کرده ام از عملکرد خود ناراضی نیستم و همین حالا اگر دست به اتنقاد ببرم تا پایان سال هم به نصف دستگاه های استان نخواهم رسید اما سوال من این است چرا همان طور که مجریان شما مراقبند تا مبادا خدای ناکرده یک تارموی مصاحبه شونده ی زن در دوربین پدیدار شود و از او می خواهند تا می تواند روسری اش را پایین بکشد و این به توصیه ی خود شما انجام می شود و البته رفتار بسیار ارزشمند و خدا پسندانه ای است چرا به آنها سفارش به امانتداری حرف مردم و مصاحبه هایشان نمی کنید!؟

همان طور که می دانید انتقاد سازنده به رشد و بالندگی سازمان ها کمک می کند و باعث میشود کاستی هایی را که دست اندر کاران نمی بینند از طریق منتقدین و رسانه ها متوجه آن ها بشوند اما همان طور که انتقاد را پخش می کنید لطفا نقاط قوت را هم نشان بدهید

در مصاحبه ای که از من پخش شد اولا خیلی کوتاه تر از زمان مصاحبه دیگران بود و بیشتر برای به به و چه چه دیگران وقت گذاشته شد ثانیا حالا که دارید انتقاد پخش می کنید لااقل درست و حداقل انتقاد از سایر دستگاه های ذیربط و انتظارات از مدیران و مسوولین را هم پخش کنید.

مثلا آمدید کارمان را درست کنید زدید خراب ترش کردید! برادران تکلیف مان را با خودتان روشن کنید مثلا شما برای وصل کردن آمده بودید که اتفاقا وصل که نکردید بماند ماهرانه زدید و حسابی همه چیز را فصل کردید! این کار شما مرا یاد این ضرب المثل شیرین فارسی می اندازد که طرف رفت زیرابرویش را بردارد زد چشمش را هم کور کرد!

برادران محترم شبکه ی باران گفتم بعد از ده سال به پارک علم و فناوری برگشته ام تا پیگیر مطالباتم باشم، نگفتم !؟ گفتم پارک هم قول داده به خاطر طرحم که در رابطه با بسته بندی و فروش محصولات ارگانیک است همه جوره حمایتم کند، نگفتم !؟ به نظر شما حالا با کاری که شما کردید آیا اگر مدیری غیر از جناب متقی طلب ریاست پارک علم و فناوری را برعهده داشت و انتقاد را بر نمی تابید، دیگر حتا مرا به حیاط ساختمان پارک علم و فناوری راه می داد!؟

ده سال پیش هنوز وقتی جوان تر بودم متاسفانه بنا به هر دلیلی طرحم به سرانجام نرسید طرحم را روی طاقچه و توی گنجه ی خانه جا گذاشم و رفتم اما حالا که میان سال شده ام وبرگشته ام تا این بار دوباره پیگیر کارهایم باشم و قدمی هر چند کوچک برای شهر و استانم بردارم؛ باید می زدید همه چیز را خراب می کردید!؟ حالا اگر بروم و قرار باشد دوباره بعد از ده سال برگردم این دفعه با عصا باید از پله های پارک بروم بالا و اگر تا آن زمان جناب متقی طلب هنوز بازنشسته نشده باشند و در پست خود به مرحمت همه ی اتفاق های خوب باقی مانده باشند ایشان را ملاقات و طرحم را تقدیم ایشان کنم!

کاش کمی انصاف را رعایت می کردید. کاش طوری رفتار نمی کردید که اعتمادم را نسبت به شما بیشتر از دست بدهم! من حرفم را پس نمی گیرم و هنوز معتقدم همه جای استان کاستی هایی وجود دارد اما کاش همه ی مصاحبه ام را پخش می کردید تا لااقل تکلیف این همه زمین رها شده در استان با وجود این همه جوان تحصیل کرده ی بیکار به زودی روشن شود تا به بهانه ی کشت محصولات ارگانیک کمی هم سازمان جهاد کشاورزی و منابع طبیعی بیشتر احساس مسوولیت می کردند و دست به کار می شدند!

 

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *