چهارشنبه ۲۱ بهمن؛موزه روستایی12

شمال ما: مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از برگزاری تور رایگان شهروندی به مقصد موزه میراث روستایی گیلان به مناسبت ایام دهه مبارک فجر خبر داد.

فرشید شهبازی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اداره کل با همکاری انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی گیلان اقدام به برگزاری تور یادشده در ۲۱ بهمن ماه کرده است.

وی زمان برگزاری اردوی شهروندان به مقصد موزه میراث روستایی را ساعت ۸:۳۰ صبح روز چهارشنبه ۲۱ بهمن ماه عنوان کرد و گفت: از علاقه مندان به حضور در این گردش تفریحی یک روزه دعوت می شود راس ساعت مقرر جنب خانه جهانگردی رشت حضور یابند.
موزه میراث روستایی گیلان از ابتدای تاسیس در ۹ فاز تعریف شده است که هفت فاز آن، طی سال های گذشته به بهره برداری رسیده است؛ جلگه شرق ، مرکز ، غرب، کوهپایه شرق و غرب، کوهستان شرق و غرب هفت فاز به بهره برداری رسیده است.
امروز در اکوموزه گیلان علاوه بر چینش زندگی یکصد سال گذشته روستایی که در فهرست آثار ملی ثبت شده و در برنامه ثبت جهانی قرار گرفته، آیین ها و بازی های بومی و غذاهای محلی و هنرهای سنتی نیز احیاء شده است.
موزه میراث روستایی گیلان با پدیدار شدن هفت فاز از ۹ فاز طرح ریزی شده با عناوین روستاهای جلگه شرق و غرب، کوهپایه شرق و غرب و کوهستان شرق و غرب و ۳۶ سازه به ثبت رسیده در فهرست آثار ملی کشور از ۸۰ سازه موجود برای میزبانی نوروز آماده می شود.
موزه میراث روستایی گیلان اولین اکو موزه ای است که در زمینی به مساحت حدود ۲۶۳ هکتار در پارک جنگلی سراوان، واقع در کیلومتر ۱۸ جاده رشت تهران در دست اجراست.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *