معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان:معصومه نیک کار ۰۳۶

شمال ما: معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان از برگزاری نمایش آیینی و شعر عاشورایی به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی گیلان خبر داد و گفت: توجه به نمایش آیینی و شعر عاشورایی نیاز جامعه‌ مهدوی است.

معصومه نیک کار، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گیلان در گفت وگو با ایسنا، از برگزاری نمایش آیینی و شعر عاشورایی به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: شعر یک میراث فرهنگی است و شعر عاشورایی، میراث ارزشمند ادبیات دینی است.

وی با بیان اینکه شعر عاشورایی به تحلیل واقعه‌ عاشورا می پردازد و به اثرات آن در جامعه امروزی اشاره می‌کند، افزود: توجه به نمایش آیینی و شعر عاشورایی، نیاز جامعه‌ مهدوی است که بر اساس فرهنگ مهدویت و منطبق با مولفه های عاشورایی هدایت شود.

نیک کار با اشاره به اینکه گسترده‌ترین رویکرد، نگاه سوگوارانه به واقعه‌ عاشوراست، تصریح کرد: واقعه عاشورا منشأ بصیرت، عبرت و حرکت‌های درونی است؛ به این معنی که ابتدا ما باید از درون حسینی شویم و سپس در اجتماع هم حسینی بودن خود را ثابت کنیم.

مدیر خبرگزاری بین المللی قرآنی استان گیلان، با بیان اینکه نمایش آیینی و شعر عاشورایی،سه شنبه ۱۷ آذر ماه برگزار می شود، افزود: تعدادی از شعرای دانشجو به شعرخوانی در خصوص واقعه عاشورا و رشادت های امام حسین(ع) و یارانش می پردازند.

وی اجرای نمایش آیینی را از دیگر بخش های این برنامه عنوان کرد و گفت: نمایش آیینی و شعر عاشورایی و روایت حادثه کربلا از زبان اساتید دانشگاه و نمایشگاهی از عکس های عاشورایی، ساعت ۱۴ در سالن اجتماعات بیمارستان الزهرا برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، در برنامه آیین عاشورایی جهاددانشگاهی استان گیلان، معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، روابط عمومی شهرداری رشت و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی گیلان مشارکت خواهند داشت.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *