مدیرعامل انجمن معلولین بینایی گیلان:%d9%86%d8%a7%d8%a8%db%8c%d9%86%d8%a7%db%8c%d8%a7%d9%86-91

شمال ما: مدیرعامل انجمن معلولین بینایی گیلان با بیان اینکه توانمندی معلولین را باور کنیم،گفت: بسیاری از نابینایان، توانمندی‌هایی دارند که باید با در اختیار قرار دادن زمینه و امکانات مناسب در اختیار آن‌ها شرایط بهره‌گیری از این توانمندی را فراهم کرد.

 

به گزارش ایسنا، احمد ممتازی عصر امروز به مناسبت روز جهانی «عصای سفید» در نشست با خبرنگاران، با اشاره به توانمندی معلولین گفت:خانواده‌هایی که فرزند نابینا دارند باید به این باور برسند که این فرزندان دارای توانمندی‌های بسیاری هستند.

وی افزود:بسیاری از نابینایان، توانمندی‌هایی دارند که باید با در اختیار قرار دادن زمینه و امکانات مناسب در اختیار آن‌ها شرایط بهره‌گیری از این توانمندی را فراهم کرد.

ممتازی ادامه داد:انجمن معلولین بینایی گیلان به ۸۵۰ نفر نابینا و کم بینا در استان خدمات آموزشی و فرهنگی ارائه می‌دهد.

وی از مشکلات عمده نابینایان را اشتغال عنوان کرد و گفت: امیدواریم با حرفه‌آموزی و اشتغال جامعه هدف را توانمند کنیم.

ممتازی پرداخت کمک‌های بلاعوض شامل نقدی و غیر نقدی،ارائه خدمات آموزشی و کمک آموزشی،ضبط و تکثیر کتب درسی و غیردرسی برای دانش آموزان و دانشجویان،برگزاری و مشارکت در همایشها و مراسم مختلف،برگزاری اردوهای تابستانی را از جمله فعالیت‌های انجمن معلولین بینایی گیلان عنوان کرد.

وی برگزاری دوره‌های آموزش کامپیوتر،فعالیت در خصوص جلب مشارکتهای مردمی و ارائه خدمات پزشکی، دندانپزشکی و دارویی از طریق پزشکان داوطلب و خیر برای کاهش هزینه‌های درمانی افراد عضو نیازمند، را از دیگر فعالیت‌های انجمن معلولین عنوان کرد.

ممتازی به قانون جامع حمایت از معلولین اشاره کرد و گفت: سهمیه ۳ درصد استخدامی که باید برای استخدام این افراد اعمال شود اجرایی نمی شود.

وی با بیان اینکه با مساعدت مدیرعامل کارخانه نیوساد ۷ نفر از افراد این انجمن مشغول بکار شدند،اضافه کرد: با همکاری بخش‌های خصوصی درصدد اشتغالزایی برای معلولین تحت پوشش این انجمن هستیم.

محمدحسن عاقل‌منش عضو هیئت مدیره انجمن در ادامه این نشست با بیان اینکه نابینایان و کم‌بینایان دارای مدارک عالی آموزشی هستند،خاطرنشان کرد: نابینایان و کم‌بینایان این انجمن دارای مدرک دانشگاهی دکترا، فوق لیسانس هستند.

وی افزود: واحد آموزش انجمن برای دانشجویان کم‌بینا و نابینا متقاضی، فایل‌های صوتی مورد نیاز درسی را تهیه می‌کند و به رایگان در اختیارشان قرار می‌دهد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *