شمال ما: کاظم جلالی گفت: خدای نکرده اگر کشوری دستاویز صهیونیسم بین المللی قرار بگیرد و فکر تعرض به ایران را در سر داشته باشد، در آن صورت پاسخ جمهوری اسلامی پاسخی سخت، کوبنده و غیرقابل تصور خواهد بود.

 

کاظم جلالی رئیس فراکسیون رهروان ولایت مجلس در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به صحبتهای عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی که گفته بود “تهران ضعیف شده و هیچ دوستی در سطح جهان ندارد”، اظهار داشت: سخن وزیر خارجه سعودی آرزوهای شخص عادل الجبیر است که البته این آرزوها هیچ وقت محقق نخواهد شد.
وی با بیان اینکه چندین کشور منطقه سعی می کنند تا نظام جمهوری اسلامی را در منطقه و جهان منزوی نشان دهند، عنوان کرد: با اتفاقات و درگیری های چند سال اخیر منطقه و با توجه به افزایش نفوذ ایران در جهان، اساسا جمهوری اسلامی در مسیر انزوا قرار نگرفته و روز به روز بر قدرت و صلابت آن افزوده می شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه اینگونه موضع گیری دولتمردان عرب از روی حسادت است تاکید کرد: وقتی این ها می بینند که آمریکا به همراه ۵ قدرت دنیا مجبور می شود تا با ایران سر میز مذاکره بنشینند و به ایران قول و وعده و وعید دهد، طبیعی است که حسادت کنند و درصدد عوض کردن شرایط قدم بردارند.
جلالی در ادامه افزود: جمهوری اسلامی نشان داده که دین با مردم سالاری، سازگاری کامل دارد درحالیکه برخی از کشورهای مرتجع منطقه دین را به مثابه رفتارهای نوکرمآبانه خود قرار داده اند.
وی با اشاره به جایگاه عمیق و برجسته جمهوری اسلامی در میان مردم غرب آسیا گفت: جمهوری اسلامی برای کمک و یاری رساندن به مظلومان جهان، میان سنی و شیعه و مسلمان و غیرمسلمان تفکیک قائل نمی شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی، درگیری در منطقه را به صلاح مردم و امت اسلامی نمی داند و تا جای ممکن سعی دارد مشکلات را از طریق تعامل برطرف کند خاطرنشان کرد: خدای نکرده اگر کشوری دستاویز صهیونیسم بین المللی قرار بگیرد و فکر تعرض به ایران را در سر داشته باشد، در آن صورت پاسخ جمهوری اسلامی پاسخی سخت، کوبنده و غیرقابل تصور خواهد بود.

کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *