علی رغم هیاهوی اصلاح طلبان؛انتخابات مجلس ۰۵۱

ردصلاحیت شدگان می توانند به مدت سه روز، برای اعتراض به دفتر هیأت نظارت مراجعه کنند و پس از آن، طی ۲۰ روز تا شانزدهم بهمن ماه، شکایت های آنها بررسی می شود…

 

شمال ما: سخنگوی هیأت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در گیلان، از تائید صلاحیت ۱۶۵ نفر از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان خبر داد.

احمد قنبریان در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: از مجموع ۳۶۷ داوطلبی که برای نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از گیلان نامنویسی کرده بودند، ۲۰ نفر انصراف دادند و صلاحیت ۳۴۷ داوطلب مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: صلاحیت ۱۶۵ نفر از داوطلبان معادل ۴۸ درصد مورد تایید قرار گرفت و صلاحیت ۶۹ نفر معادل ۲۰ درصد، احراز نشد.
سخنگوی هیأت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در گیلان افزود: همچنین صلاحیت ۱۱۳ نفر معادل ۳۲ درصد، رد شده است.
وی دلایل رد صلاحیت ها را به ترتیب مسائل مالی و اقتصادی (تخلفات و محکومیت های اقتصادی)، مسائل اخلاقی ، عدم پایبندی به اسلام ، سیاسی و عدم ارائه مدرک تحصیلی عنوان کرد.
سخنگوی هیأت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان گیلان یادآور شد: ردصلاحیت شدگان می توانند از امروز به مدت سه روز، برای اعتراض به دفتر هیأت نظارت مراجعه کنند و پس از آن ، طی ۲۰ روز تا شانزدهم بهمن ماه، شکایت های آنها بررسی می شود.
بیشترین تعداد داوطلبانی که در حوزه های انتخابیه استان نام نویسی کرده اند، به ترتیب شامل رشت با ۹۷ نفر، لاهیجان و سیاهکل ۳۸ نفر، آستارا ۳۴ نفر، رودسر و املش ۳۰ نفر، تالش، رضوانشهر و ماسال ۳۰ نفر، لنگرود ۳۰ نفر، آستانه اشرفیه ۲۵ نفر، رودبار ۲۵ نفر، بندرانزلی ۲۴ نفر، فومن و شفت ۱۹ نفر و صومعه سرا ۱۶ نفر بوده است.
استان گیلان با افزون بر ۱۴ هزار کیلومترمربع و جمعیتی بالغ بر دو میلیون و ۴۸۰ هزار نفر و ۱۶ شهرستان، ۱۳ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.