معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان خبر داد:معصومه نیک کار ۰۴۱

شمال ما: مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره ملی شعر نور تا ۱۵اسفند سال جاری تمدید شد.

معصومه نیک کار،معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان در گفت وگو با ایسنا- منطقه گیلان، از تمدید مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره ملی شعر نور تا ۱۵ اسفندماه سال جاری خبر داد.

وی افزود: جهاددانشگاهی استان گیلان به منظور اعتلای بیشتر فرهنگ ایرانی و آشنایی هر چه بیشتر با ادبیات انقلاب اسلامی ایران با استفاده از ابزار ادبی در بیان ارزش ها و ارتقای زبان و ادبیات ملی،دینی جشنواره ملی شعر «نور» را برگزار می کند.

نیک کار با بیان اینکه سومین جشنواره ملی شعر نور در قالب کلاسیک و سپید برگزار می شود، ادامه داد:جشنواره ملی شعر نور در بخش ها و محورهای ایران و انقلاب با محوریت ایران، انقلاب اسلامی، نهضت جنگل و بخش آزاد برگزار می شود.

سرپرست خبرگزاری ایسنا گیلان تصریح کرد:اهداف برگزاری این جشنواره در راستای برگزاری کنگره بزرگداشت هشت هزار شهید استان گیلان در اردیبهشت سال ۹۵،ترویج آثار و اندیشه های انقلابی، تشویق و ترغیب جوانان در خصوص ارایه آثار هنری در حوزه انقلاب اسلامی ایران، کشف استعدادهای برتر و خلاق، آسیب شناسی و نقد در حوزه ادبیات انقلاب اسلامی، زمینه سازی برای خلق آثار ادبی دانشجویان و زمینه سازی به منظور بهره‌برداری از ادبیات عنوان شده است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان با اشاره به استقبال خوب علاقمندان گفت: تعداد بالای آثار رسیده به دبیرخانه و درخواست تمدید زمان ارسال آثار به جشنواره از سوی شاعران باعث شد تا دبیرخانه جشنواره علاوه بر تمدید مهلت ارسال،زمان اختتامیه جشنواره ملی شعر نور را نیز اردیبهشت سال آینده اعلام نماید.

وی با بیان اینکه علاقه مندان می توانند در هر دو بخش بصورت همزمان با ارسال حداکثر ۳ اثر در هر بخش شرکت نمایند، یادآور شد:آثار ارسالی نباید در جشنواره دیگری حائز رتبه شده باشند،حداکثر سن برای شرکت کنندگان ۳۵ سال می باشد و ارسال مشخصات کامل به همراه تصویر کارت ملی، تلفن همراه و تلفن ثابت ضروری است.

نیک کار با تاکید بر اینکه حضور در مراسم اختتامیه شرط لازم برای برگزیدگان نهایی بوده و در صورت عدم حضور نفرات بعدی به ترتیب امتیازات داوران جایگزین خواهند شد، متذکر شد:آثار می بایست به صورت تایپ شده در قالب word با فونت B Nazanin با شماره ۱۴ به پست الکترونیکی jashnvareh@gilan.acecr.ir و یا adabi.noor94@gmail.com ارسال گردد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان با بیان اینکه ارسال آثار به منزله پذیرفتن ضوابط جشنواره است، خاطرنشان کرد:در مراسم اختتامیه با حضور اهالی فرهنگ و ادب کشور و بر اساس رای هیئت داوران، به نفرات اول تا سوم هر بخش جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *