عضو شورای اسلامی شهر رشت خواستار شد؛فضای سبز ۹۱

شمال ما: عضو شورای اسلامی شهر رشت خواستار تقسیم عادلانه فضای سبز در تمام نقاط این شهر شد و گفت: فضای سبز باید به صورت محله‌ای و ناحیه‌ای در رشت توسعه یابد.

 

سیدرضا موسوی‌روزان امروز در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اینکه برخی از مناطق شهر رشت دارای فضای سبز خوب است، اظهار کرد: مناطق چهار و پنج شهرداری رشت از فضای سبز بسیار خوبی برخوردار است.

وی افزود: در برخی مناطق دیگر از جمله یک و دو شهرداری رشت فضای سبز کمتر دیده می‌شود در حالی که باید تقسیم فضای سبز در شهر رشت عادلانه باشد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه فضای سبز در این شهر نسبتاً نزدیک به استاندارد کشوری است، گفت: با وجود ۴۵۰ هکتار از منابع طبیعی در منطقه لاکان رشت به فضای سبز، در شرایط خوبی نسبت به گذشته قرار گرفته‌ایم.

وی یکی از ضعف‌های موجود در سرانه فضای سبز شهرداری رشت را عدم تقارن فضای سبز و تراکم جمعیتی در مناطق عنوان کرد و یادآور شد: منطقه چهار و پنج شهرداری در پارک دانشجو‌ و مفاخر واقع است اما در مناطق یک و دو رشت از چنین مزیتی برخوردار نیستیم.

موسوی‌روزان با اشاره به اینکه باید فضای سبز به صورت محله‌ای، ناحیه‌ای و منطقه‌ای محاسبه شود و افزایش یابد، خاطرنشان کرد: با افزایش فضای سبز سرانه فضای سبز در بعضی از مناطق کاهش نمی‌یابد.

وی با اشاره به ایجاد موزه هنرهای معاصر در ساختمان قدیمی شهرداری رشت متذکر شد: این موضوع در گذشته نیز یک بار در صحن شورا مطرح شده بود و باید به صورت کارشناسانه بررسی شود و به تصویب اعضای شورا برسد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *