حاشیه های یک مراسم؛مراسم روز خبرنگار ۰۲۵

در این مراسم تنها سه عضو از ۱۵ عضو شورای اسلامی شهر رشت حضور داشتند که این امر نشان از اختلاف عمیق اکثریت اعضای شورای شهر با شهردار رشت دارد و به شایعه استیضاح زودهنگام ثابت قدم قوت می بخشد…

 

 

 

شمال ما؛ امیر رمضانی: مراسم تقدیر از خبرنگاران شهر رشت که عصر دیروز با حضور شهردار و برخی اعضای شورای اسلامی شهر رشت برگزار شد، با حاشیه هایی همراه بود که باعث دلخوری برخی خبرنگاران شده است. به عقیده نگارنده، متاسفانه روابط عمومی شهرداری رشت در برگزاری مراسمی در شان خبرنگاران موفق نبود و نمره قبولی نگرفت.

 

* مراسم با نیم ساعت تاخیر شروع شد که البته این وقت نشناسی در همه مراسم استان تبدیل به یک عادت ناخوشایند شده و مختص این برنامه نیست.

 

* در این مراسم تنها سه عضو از ۱۵ عضو شورای اسلامی شهر رشت حضور داشتند که این امر نشان از اختلاف عمیق اکثریت اعضای شورای شهر با شهردار رشت دارد و به شایعه استیضاح زودهنگام ثابت قدم قوت می بخشد. حاجی پور، رسولی و شیرزاد در این مراسم حضور داشتند.

 

* در ابتدای مراسم اجازه نشستن خبرنگاران در دو ردیف اول سالن را ندادند اما پس از عدم استقبال اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر رشت، از خبرنگاران دعوت کردند که برای قشنگی فضا! ردیف اول و دوم را پر کنند.

 

* در ویدئوکلیپ پخش شده به مناسبت روز خبرنگار، انتقادات یک عضو شورا بسیار پررنگ تر از بقیه اعضا به نمایش گذاشته شد.

 

* دکور زیبا و اجرای دلنشین گروه موسیقی از نکات مثبت این همایش بود که باعث رضایت خبرنگاران حاضر شد.

 

* بسیاری از خبرنگارانی که به عنوان برگزیده برای دریافت هدیه خود بر روی سن رفتند از پایگاه های خبری بدون مجوز و از حامیان سرسخت شهردار بودند. البته خبرنگاران حرفه ای دیگری نیز انتخاب شده بودند که حق شان بود.

 

* یکی از حامیان رسانه ای شهردار وقتی برای دریافت هدیه خود بر روی سن رفت با درخواست خود چند دقیقه ای برای حضار سخنرانی کرد و رسانه های استان را به مهرورزی دعوت کرد.

 

* تقدیر از پرسنل یکی از قلیانسراهای رشت که تاکنون چند مطلب برای یکی از سایت های حامی شهردار نوشته است از اتفاقات عجیب این مراسم بود؛ وی از دوستان یکی از نزدیکان مسئول روابط عمومی شهرداری است.

 

* پس از اهدای جوایز برگزیدگان، از خبرنگاران دعوت کردند که از ردیف اول و به شکل گروهی برای دریافت هدیه بر روی سن بیایند که این امر باعث شلوغی و همهمه بسیار شد و در کمال ناباوری لوح تقدیر و هدیه به همه خبرنگاران نرسید و باعث دلخوری و رنجش خبرنگاران شد.

 

* بی نظمی در اهدای لوح تقدیر و هدایا آنقدر زیاد بود که مجری و متولیان برگزاری مراسم دچار سردگمی شدند و در پایان روابط عمومی شهرداری رشت که غافلگیر شده بود از خبرنگاران خواست تا امروز برای دریافت هدیه به شهرداری مراجعه کنند.

 

* فاطمه شیرزاد، عضو شورای اسلامی شهر رشت که دلیل عدم حضور خود در مراسم استانی تقدیر از خبرنگاران را در گفتگویی با خبرگزاری فارس توهین به خبرنگاران اعلام کرده بود، در این مراسم حاضر شد و چند دقیقه ای برای خبرنگاران سخنرانی کرد اما تا لحظه تنظیم این حاشیه نوشت، درباره تحقیر خبرنگاران در مراسم شهرداری رشت مصاحبه ای نکرده است و در جواب اعتراض برخی از خبرنگاران از برگزاری مراسم ابراز رضایت کرد.

 

* یکی از نکات منفی این مراسم، توزیع هدایا قبل از آغاز مراسم توسط کارمندان روابط عمومی شهرداری به برخی خبرنگاران آشنا! بود.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

عکس: دیارمیرزا


کانال تلگرام شمال ما

یک پاسخ به “تقدیر و تحقیر!”

  1. عبدالله می‌گه:

    سلام…
    شاید از نظر شما چندان دردناک نیست که یک خبرنگار برای امرار معاش در سفره خانه سنتی کار می کند. و بجای حمایت و اعتراض تحقیر و نکوهش اش می کنید. اما از نظر ما خیلی دردناک است که پس از مدتی حرفه ای گری و درست نویسی در دام امثال (…) ها افتاده اید و دچار انحطاط و سقوط شده اید. ما بجای تمسخر و تحقیر برایتان آرزوی بازگشت به جاده عقلانیت می کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *