مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان:محمدپور 017

شمال ما: مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: حوزه کتاب با بحران کم مصرفی روبه روست و می بایست احساس نیاز به کتاب در جامعه ایجاد شود.

 

امیر محمدپور روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نهاد کتابخانه های عمومی با تغییر رویکرد خود در سال های اخیر، سیاست تبدیل کتابخانه های عمومی به مراکز فرهنگی با محوریت کتاب و کتابداران را در پیش گرفته و در این حوزه، اقدامات ارزشمندی به انجام رسانده است.
وی توسعه کتابخانه های عمومی را یکی از عوامل مهم در توسعه فرهنگی جامعه دانست و خاطرنشان کرد: امروز کتابخانه های عمومی به مراکز فرهنگی با محوریت کتاب و کتابداران تبدیل شده و نهاد کتابخانه ها نیز خود را ملزم به تامین نیازهای فرهنگی و اطلاعاتی تمام اقشار جامعه می داند.
محمدپور کتابخانه را مرجع فرهنگی در جامعه عنوان کرد و افزود: قراردادن افکار، عقاید و حاصل اندیشه های خلاق در کنار همدیگر به عهده نهاد کتابخانه ها است.
وی با تاکید بر ایجاد علاقه به مطالعه و تحقیق برای افراد در جامعه بیان کرد: امروز نقش کتابخانه به عنوان یک نهاد فرهنگی در توسعه مطالعه و تحقیق را نمی توان نادیده گرفت.
وی خواستار همیاری مسئولان فرهنگی در تغییر نگاه جامعه در حوزه کتاب شد.
در زمان حاضر یکصد کتابخانه عمومی، مشارکتی و مستقل شامل ۸۴ کتابخانه نهادی، ۱۵ کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه مستقل با حدود ۵۰ هزار نفر عضو در گیلان فعال هستند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *