+ اسامی حجاج جان‌باخته گیلانیکشته شدگان منا ۰۱۲

شمال ما: سازمان حج و زیارت پیرامون آمار نهایی جان‌باختگان ایرانی فاجعه خونین منا، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تعداد حجاج جان‌باخته ایرانی به ۴۶۴ نفر رسید، که از این تعداد ۲۵ نفر گیلانی هستند.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، فاجعه‌ منا که در روز عید قربان رخ داد، منجر به کشته، مجروح‌ و مفقود ‌شدن بیش از چهار هزار نفر از مسلمانان شد.

سازمان حج و زیارت پیرامون آمار نهایی جان‌باختگان ایرانی فاجعه خونین منا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با گذشت هفت روز از این واقعه تاسف‌بار و جست‌وجوی بی­‌وقفه و شبانه‌روزی تمامی بیمارستان­‌ها و مراکز درمانی در شهرهای مکه، جده و طائف و مناطق منا و عرفات، وضعیت مصدومین و مجروحین این حادثه دردناک کاملا مشخص و اعلام شده است.

در اطلاعیه سازمان حج و زیارت آمده است که تعداد حجاج ایرانی که در حال احرام و انجام مناسک حج در منا به آسمان پر کشیده و ملتی را عزادار کردند،۴۶۴ نفر اعلام می­‌شود. بر اساس این گزارش، متاسفانه تعداد جان‌باختگان گیلانی فاجعه منا تاکنون به ۲۵ نفر رسیده است.

اسامی کامل حجاج جان‌باخته گیلانی در فاجعه خونین منا به این شرح است: احمد اسمعیلی چافی، حمیدرضا انزایی گریوده، حجت اوشیانی، محمد برزگر، محمدعلی بهرام‌پور، کریم پورتقی راستگو مقدم، ابراهیم پوررستمی، حبیب ترابی، علی ثامنی، حیدر حسینی سراونی، غلامرضا خورسند، محمدجواد رضی‌کاظمی، محمدحسین رمضانی سیاه‌خلکی، علی اصغر صالحی گلسفیدی، جمشید علم‌جو، رحمت غلامی جیرکل، ابراهیم فخری نالکیاشری، یوسف کاکویی، ابراهیم کریم‌پور چینی‌جانی، عزت‌الله مرادی، محمدابراهیم مصطفی‌زاده طالش، سیدحسن موسوی، سیدبیژن نوربخش کومله، محمود ربیع‌نژاد کومله و علی‌محمد یحیی‌پور.

گفتنی‌ است که جان‌باختگان گیلانی حادثه منا، با شماره کاروان ۲۸۱۵۹ از لنگرود و رودسر به حج تمتع اعزام شده بودند. مسئولین با همه توان در تلاش‌اند تا با به‌کارگیری تمامی ظرفیت‌ها، نسبت به بازگرداندن اجساد مطهر این عزیزان به آغوش میهن هرچه سریع‌تر اقدام کنند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *