عکس از مجتبی محمدی؛مهدی کوچک زاده ۰۱۴

شهید مهدی کوچک زاده، متولد ۱۳۶۰ در رشت بود که در دفاع از حرم حضرت زینب (س)، به شهادت رسید. از این شهید والامقام، دو دختر دو ساله و شش ساله به یادگار مانده است.

 

شمال ما: پیکر پاک هفتمین شهید مدافع حرم استان گیلان، امروز (شنبه) با حضور پرشور مردم شهرستان رشت تشییع و در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.

به گزارش  ایرنا، پیکر شهید مدافع حرم مهدی (حامد) کوچک زاده با شرکت جمع کثیری از مردم استان گیلان اعم از اقشار مختلف شامل خانواده های شهدا، ایثارگران، روحانیان، رزمندگان دوران دفاع مقدس ، بسیجیان و همرزمان آن شهید، به صورت با شکوهی از میدان پاسداران (پل عراق) و از مسیرهای خیابان رسالت و فلسطین به مقصد گلزار شهدای رشت تشییع شد.

شهید مهدی کوچک زاده، متولد ۱۳۶۰ در رشت بود که در دفاع از حرم حضرت زینب (س)، به شهادت رسید. از این شهید والامقام، دو دختر دو ساله و شش ساله به یادگار مانده است.
این شهید مدافع حرم قبل از اعزام به سوریه، در بخش هیات های مذهبی لشکر عملیاتی ۱۶قدس گیلان فعالیت می کرده است.
سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان در حاشیه مراسم تشییع پیکر این شهید به خبرنگار ایرنا گفت: شهید حامد کوچک زاده از نیروها و تکاورهای لشگر قدس گیلان بود که در عملیات های آزادسازی که به همراه نیروهای این لشگر در حال انجام است، کارهای مستشاری و کمک به نیروهای سوریه ایفای وظیفه می کرد.
وی ادامه داد: این شهید در آزادسازی دو شهر شیعی که سال ها در محاصره نیروهای تکفیری بودند نیز نقش موثری داشت و از نیروهای بسیار با معنویت بود.
سردار عبدالله پور اظهارداشت: او سعادت پیدا کرد که به جمع شهدای کنگره استان گیلان بپیوندد و برگزاری مجلس دو هزار و ۲۰۰ شهید شهرستان رشت را نیز مزین به بوی شهادت خود سازد.
مراسم وداع با پیکر پاک پاسدار شهید مدافع حرم مهدی (حامد) کوچک زاده نیز، شب گذشته (جمعه شب) همراه با اقامه نماز مغرب و عشاء در حسینیه شهدای گمنام سپاه قدس گیلان برگزار شد.
استان گیلان هشت هزار شهید و ۲۲ هزار جانباز جنگ تحمیلی دارد و شهیدان علیزاده، عطری، خوشه بر، طاهر نیا ، سیرت نیا، حبیب روحی و کوچک زاده شهدای گیلانی مدافع حرم هستند که طی دو سال اخیر به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند.

عکس: ایرنا؛ مجتبی محمدی

.

کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *