مدیرکل بنیاد مسکن گیلان خبر داد:اکبرزاده ۹۱

شمال ما: مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از تشکیل کارگروه اجرایی احیای بافت منطقه حرم مطهر خواهر امام رضا(ع) رشت خبر داد و خاطرنشان کرد: در این کارگروه به چگونگی احیای بقعه مطهر، بافت اطراف حرم و راه‌های دسترسی به آن پرداخته می‌شود.

 

مهندس محمد اکبرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اتمام طرح هادی در ۲ هزار و یک روستای استان گیلان، اظهار کرد: افق طرح هادی ۱۰ ساله می‌باشد لذا نیازهای ۱۰ سال آینده را پیش‌بینی می‌کند. بر این اساس، بعد از افق تعیین‌شده پاسخگو نخواهد بود و نیازمند بازنگری است.

وی با بیان اینکه روستاهای فاقد طرح هادی از امکانات خدماتی مانند آب، برق، گاز و… محروم هستند، افزود: در راستای اهداف منشور طرح هادی سعی داریم اراضی کشاورزی یکپارچه داخل روستاها را از طرح هادی خارج کنیم. همچنین حفاظت از محیط زیست در بازنگری طرح هادی تعریف شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان طرح هادی شهری را طرح بالادست دانست و تصریح کرد: سال گذشته، ۵ هزار و ۹۳۱ واحد در قالب پروژه بهسازی مسکن روستایی احداث کردیم که قابلیت سکونت داشتند. برای ایجاد این واحدها ۴۱۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد که نشان‌دهنده رشد ۳۵ درصدی است.

این مقام مسئول از صدور بیش از ۹ هزار سند تک‌برگ برای روستاییان خبر داد و گفت: با مشارکت ثبت اسناد و املاک، نسبت به سنددار کردن عرصه و اعیان املاک روستاییان در داخل طرح‌های هادی روستایی اقدام کردیم.

وی با بیان اینکه سال ۹۴، ۳ هزار و ۲۱۶ واحد پروژه مسکن مهر در شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر واگذار شد، سال ۹۵ را سال پایان پروژه مسکن مهر دانست و یادآور شد: ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت برای اتمام این پروژه اختصاص یافته است.

اکبرزاده با اشاره به احداث پروژه ۶۲۷ واحدی حضرت ثامن‌الائمه(ع) رشت توسط انجمن خیرین مسکن‌ساز استان در زمینی به مساحت ۲۷ هزار مترمربع در سایت مسکن مهر رشت، اضافه کرد: تاکنون ۲۰۱ واحد به عنوان فاز نخست پروژه به اتمام رسیده و تحویل متقاضیان گردیده است. همچنین ۲۲۰ واحد به عنوان فاز دوم پروژه آماده شده است که به زودی به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان درخصوص تفاهم‌نامه مشترک تامین مسکن خانوارهای دارای ۲ معلول به بالای شهری، متذکر شد: تعداد ۸۴ خانوار در سطح استان با توجه به سهمیه سال ۹۴ از پروژه‌های آماده یا نیمه‌تمام در حال ساخت انجمن خیرین مسکن‌ساز، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن، برنامه‌ریزی و ساماندهی شده اند.

وی از تشکیل کارگروه اجرایی احیای بافت منطقه حرم مطهر خواهر امام رضا(ع) رشت به ریاست استاندار گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: در این کارگروه به چگونگی احیای بقعه مطهر، بافت اطراف حرم و راه‌های دسترسی به آن پرداخته می‌شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *