+تصاویرتخریب گردنه حیران ۰۶۳

شمال ما: در ۱۰ نقطه از جاده توریستی گردنه حیران بخش وسیعی از جنگل های باستانی هیرکانی این منطقه تخریب گسترده ای صورت گرفته و درختان زیادی قطع شدند. این تخریب گسترده در سکوت مسئولان محیط زیست استان انجام شده است که در گزارش های آینده به این مساله خواهد پرداخت. عکس ها را آقای بهدوست کولابی دیروز (چهارشنبه) گرفته اند و در اختیار وبسایت گیلان فردا گذاشته اند.

این عکس ها مربوط به بخش هایی از گردنه سحرانگیز حیران است که به دست انسان ها در حال نابودی است. احتمالا بازهم به بهانه توسعه.

.

تخریب گردنه حیران ۰۶۲

.

تخریب گردنه حیران ۰۶۱

.

تخریب گردنه حیران ۰۶۴

.

تخریب گردنه حیران ۰۶۳

 


کانال تلگرام شمال ما

3 پاسخ به “تخریب جنگل های هیرکانی در گردنه حیران”

  1. بهرام احمدی می‌گه:

    درود بر شما . مگه ما چند منطقه ای مانند گردنه حیران درکشور داریم . مگه رهبر انقلاب درمورد قطع درختان و تجاوز به منابع طبیعی حتی برای ساخت حوزه علمیه و… هشدار ندادند ؟ ۵۰۰ هکتار از جنگلهای ناب و نادر هیرکانی با تنوع بی نظیرش در ساخت سدشفارود چرا باید طعمه پیمانکاران شود؟ عملیات گیلان زدایی به صورت روزافزونی دنبال می شود . آلودگی گیلان به مرحله مسمومیت آب و خاک رسیده است!

  2. بهرام احمدی می‌گه:

    مسولین گیلانی مثل اینکه پیام مقام معظم رهبری را درباره نبود هیچ توجیهی در تجاوزبه عرصه های منایع طبیعی را نمی شنوند . مسولین گیلانی را چه شده است ؟ هزینه هنگفت سد سازی دریکی از پرباران ترین منطقه کشور درحالیکه هموطنان ما از بی آبی در پهنای بزرگی از کشور در رنجند ! نمایندگان اصفهان ، شیراز ، خراسان و… بیاند سری به ساخت سد شفارود بزرند بهتره !

  3. رضا می‌گه:

    من واقعا موندم بالای ۹۸ درصد از کشور دشت و بیابونه کلا یه ذره جنگل داریم اونم به خاطر استخراج سنگ افتادن به جونش واقعا کشور به این بزرگی هیچ جای دیگه سنگ نداره که باید جنگلو تخریب کنن که سنگ در بیارن من خودم از اهالی همان منطقه هستم خدا شاهده از نزدیک ببینین گریه تون میگیره تازه این عکس ها فقط مربوط به کنار جاده هست اگه از سمت روستای گیله ده پیاده داخل جنگل برین اون موقع میفهمین تخریب جنگل به چی میگن.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *