پاسخ کارمندان اوقاف به سخنان امام جمعه موقت رشت؛خواهر امام 011

شمال ما: پس از صحبت های امام جمعه موقت شهر رشت در خطبه های نماز جمعه هفته جاری این شهر و اعتراض به انجام تعمیرات در مسجد بزرگ خواهر امام رضا (علیه السلام) رشت، جمعی از کارکنان و کارمندان اوقاف و امور خیریه استان گیلان با صدور بیانیه ای ضمن اعتراض به صحبت های وی مطالبی را بیان کردند.

در بخشی از این بیانیه با اشاره به صحبت های امام جمعه موقت رشت آمده است: «آقای عبداله زاده در خطبه های نماز جمعه به ناصواب اعلام کرده اند که: “مسجد خواهر امام بر روی نماز گزاران بسته است و این زیبنده شهر ما نیست و مسوول آن را اداره اوقاف  دانسته اند” و بعد عنوان نمودند “اوقاف می گوید حکم هیئت امنا را من باید بزنم” عجیب است در حالی که مقام معظم رهبری فرموده اند: “جا دارد یک خطبه روز جمعه هفت و هشت ساعت مطالعه داشته باشد”، آقایان نیم ساعت به خود زحمت نداده اند در خصوص این شایعه تحقیق کنند تا اینگونه ناصواب در خطبه های نمازجمعه موضعگیری نشود که این امر موجب افتراق و تشویش اذهان عمومی میان جامعه خواهد شد.»

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

 مقام معظم رهبری: نماز جمعه محور وحدت و همدلی، مرکز نشر ایمان و معنویت و جایگاه تفسیر اندیشه های انقلاب اسلامی (باشد) ۷/۴/۸۰

   چندی است که موضع گیری های یکی از ائمه موقت جمعه شهرستان رشت در خصوص اوقاف و امور خیریه و بویژه اخیراً موضوع آستان مطهر خواهر امام رضا (ع) رشت، ما متصدیان موقوفات و اماکن مذهبی استان را آزرده خاطر کرد و به فکر فرو برد و ناچار نمود توضیحاتی به ایشان و افکار عمومی جهت شفاف سازی ارائه نماییم.

همگان می دانند که آگاهی بخشی محور نماز جمعه است و تقوی ملاک آن و پر واضح است که بیان مطالب خلاف واقع در نماز جمعه بی تقوایی است. و به همین دلیل است که خطیب جمعه باید در خطبه های خود بگوید ( اوصیکم به تقوی الله).

آقای عبداله زاده  در خطبه های نماز جمعه به ناصواب اعلام کرده اند که :”مسجد خواهر امام بر روی نماز گزاران بسته است و این زیبنده شهر ما نیست و مسوول آن را اداره اوقاف  دانسته اند”و بعد عنوان نمودند” اوقاف می گوید حکم هیئت امنا را من باید بزنم” عجیب است در حالی که مقام معظم رهبری فرموده اند: “جا دارد یک خطبه روز جمعه هفت و هشت ساعت مطالعه داشته باشد”، آقایان نیم ساعت به خود زحمت نداده اند در خصوص این شایعه تحقیق کنند تا اینگونه ناصواب در خطبه های نمازجمعه موضعگیری نشود که این امر موجب افتراق و تشویش اذهان عمومی میان جامعه خواهد شد.

مسجد حرم مطهر خواهر امام رضا (ع) رشت به دلیل تعمیراتی که لطمات ناشی از سوء استفاده افرادی از محیط مسجد و تغییر کاربری آن به یک محیط اداری که طبق فتوای مقام معظم رهبری خلاف شرع بوده در حال بازسازی است. و با این وجود لحظه ای نمازهای  جماعت در آستان مقدس خواهر امام رضا (ع) ترک نشده است و لازم به ذکر است که بنا به دستور العمل ستاد پشتیبانی و هماهنگی امور مساجد کشور به شماره ۲۹۷۲۱۴/۹۰ مورخ ۱۳/۴/۹۰ بند ۲ مصوبه آن مقرر گردید احکام هیات امنای مساجد کل کشور توسط سازمان اوقاف صادر گردد. (عین صورتجلسه به پیوست می باشد)حال اگر استان گیلان تافته جدا بافته  از کشورعزیز ایران اسلامی است،  به ما و مردم اعلام دارید تا تکلیف خود را بدانیم در غیر این صورت همگان و بویژه نخبگان باید به قانون تمکین کنند.

آقایان ، عجیب است وقتی افرادی سوء استفاده گر، به روحانی متولی اوقاف استان توهین کردند، ساکت ماندند. وقتی مغازه های اطراف حرم را غیر قانونی تصرف کردند و از واریز درآمد آن به حساب حرم مطهر خودداری کردند سکوت نمودند. آن هنگام که دو دستگی میان صفوف مسلین در مسجد و حرم مطهر ایجاد نمودند و این مسئله اصلا زیبنده شهر و استان ما نبود سکوت کردند. حال مگر چه چیزی به خطر افتاده است که این گونه آدرس های اشتباه به مردم داده می شود.

ما ضمن ایمان به اعتماد مردم و واقفین خیر اندیش و به عنوان متولی اماکن مقدس افتخار خدمتگزاری به  مردم  را در اداره اوقاف و امور خیریه استان گیلان داریم و هراسی از مقابله با موقوفه خوران و تضییع کنندگان حقوق امامزادگان نداریم و عملکرد اوقاف گیلان در این چند سال اخیر گواه این مدعا است. ما با صراحت اعلام می کنیم تحریف واقعیات آستان مطهرخواهر امام رضا(ع) رشت، چیزی را عوض نمی کند. چشم ها راباید شست و راه حق را باید دید و به سوی آن حرکت کرد.

جمعی از کارکنان و کارمندان اوقاف و امور خیریه استان گیلان

منبع: گیلان خبر


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *