نماینده ولی فقیه در گیلان:آیت الله قربانی ۰۱۱

شمال ما: نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه تجمع در راستای تضعیف دولت جایز نیست گفت: اگر می‌خواهید فرمایش مقام معظم رهبری در مورد نیت آمریکا در مذاکرات را بیان کنید، مانعی ندارد.

 به گزارش فارس،  آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در گردهمایی بزرگ، علما و روحانیون گیلان به مناسبت ماه مبارک رمضان با تسلیت آیت‌الله محمدعلی امینیان نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان معنویت در جامعه به اوج می‌رسد.

وی عمل کردن به برنامه الهی را سبب ارتقای بشر از عالم حیوانی به دنیای انسانی عنوان کرد و افزود: تلاوت قرآن در ماه مبارک رمضان باید از جمله برنامه‌ها باشد.

قربانی با بیان اینکه مردم با تلاوت قرآن به تقوای الهی می‌رسند، تصریح کرد: مسلمانان و روحانیون باید نور قرآن را در مساجد، دانشگاه‌ها، مراکز تعلیم و تربیت و منبرها در جامعه ترویج کنند تا اجتماع حالت روحانی پیدا کند.

امام جمعه رشت گسترش جامعه قرآنی را رسالت علما دانست و خاطرنشان کرد: ۱۴۰۰ سال از صدر اسلام گذشته و مسلمانان همچنان در دفاع از حریم دین ایستادگی می‌کنند.

وی دفاع مسلمانان از اسلام را به دلیل تعلیم علمای ربانی در دنیای بشری و جوامع عنوان کرد و گفت: روحانیون احکام دین را برای مردم تبیین کردند.

قربانی با اشاره به وجود مجتهدان بزرگ در شهرستان‌های مختلف گیلان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، بیان کرد: پس از رحلت آیت‌الله امینیان انتخاب جایگزین برای ریاست حوزه علمیه آستانه‌اشرفیه که در تراز ایشان باشد از موضوع‌های مهم است.

نماینده ولی فقیه در گیلان به گسترش اسلام ناب در جامعه اشاره کرد و یادآور شد: کسب رتبه برتر استان در اجرای امر به معروف و نهی از منکر در کشور به دلیل تعلیم علمای بزرگ در گیلان است.

وی احداث حوزه‌های علمیه برای گسترش تعالیم اسلامی را حائز اهمیت خواند و اظهار کرد: حوزه بزرگ امیرالمؤمنین علی (ع) در راستای هدف مذکور ایجاد شده است.

قربانی به نامگذاری «دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی» از طرف مقام معظم رهبری در سال ۹۳ اشاره کرد و افزود: دولت در برابر استکبار جهانی ایستاده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایران فرماندهان جنگ در حوزه سیاسی هستند، تصریح کرد: تیم مذاکره‌کننده ایرانی نباید تضعیف شود.

وی به تجمع برخی از جریان‌ها در راستای مذاکرات هسته‌ای در گیلان اشاره کرد و گفت: تجمع‌ها در راستای تضعیف دولت جایز نیست اما اگر می‌خواهید فرمایش مقام معظم رهبری در مورد نیت آمریکا و طرف‌های مذاکره‌کننده مقابل ایران را بیان کنید، مانعی ندارد.

قربانی با تاکید بر ایجاد وحدت و همدلی در جامعه، بیان کرد: نباید اجازه دهیم دشمن از اختلاف‌ها سوء استفاده کند.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *