نشست تخصصی عکاسی «انسان و محیط زیست»؛کوچک‌پور کپورچالی ۰۵۸

شمال ما: نشست تخصصی عکاسی «انسان و محیط زیست» و تجلیل از  محمد کوچک پور کپورچالی، عکاس مشهور طبیعت عصر روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه در سالن اداره کل محیط زیست گیلان برگزار شد.

برگزار کننده این نشست تخصصی انجمن عکاسان رشت بود. محمد کوچک پور کپور چالی عکاس گیلانی که مجموعه عکس‌هایش از طبیعت گیلان شهرت جهانی دارد هم در این نشست دقایقی درباره عکس‌هایش با حاضران سخن گفت. در ادامه مراسم از این هنرمند که به دلیل عکس‌هایی با ویژگی‌های بدیع به عنوان راوی مصور تاریخ معاصر گیلان هم معرفی می‌شود با اهدای لوح سپاس قدردانی شد. این عکاس به جز گیلان در اغلب استان‌های کشور هم از طبیعت، سنت، چهره‌ها و نوع پوشش و کار مردم عکس تهیه کرده است.

وی سال در ۱۳۸۰ پس از این که موفق به پیدا کردن مکانی برای ارائه آثارش در بندرانزلی نشد بخشی از محل کار خود در روستای کپور چال (رستوران) را به نمایشگاه دائمی عکس‌هایش اختصاص داد.

کوچک پور برنده چهار دوره مسابقه عکاسی آسیا و اقیانوسیه یونسکو در ژاپن، سه دوره مسابقه جهانی آساهی شیمبون، دو دوره مسابقه عکاسی شانگهای چین و برنده مسابقه عکاسی خلاق انگلستان است.

وی چندین دوره در مسابقه‌های عکاسی داخلی و انجمن سینمای جوانان ایران نیز به موفقیت‌هایی دست یافته است.

کوچک پور طبیعت سرزمین مادری‌اش، مردم و سنت‌ها و آداب و رسومشان را به زیبایی از دریچه دوربین به جهانیان می‌شناساند.

عشق به انسان، طبیعت و زندگی را به خوبی می‌توان در عکس‌های وی مشاهده کرد.

همزیستی انسان و طبیعت، جلوه‌های گوناگونی از زندگی مردم، هنرنمایی نور و رنگ در طبیعت، دنیای کودکان از جمله موضوعات آثار وی هستند.
کوچک پور کپور چالی متولد  ۱۳۳۴ در روستای کپور چال شهرستان بندر انزلی است و کار عکاسی را از سال ۱۳۶۲ آغاز کرده است  و در مدت بیش از ۳۰ سال تلاش، صدها هزار قطعه عکس به همراه ده‌ها  هزار اسلاید  و  فیلم ویدئویی بدیع و استثنایی از مناطق سخت گذر و بکر شامل طبیعت آئین و سنن، آداب و رسوم و سنت‌ها و معماری از خود به جای گذاشته‌اند.

کوچک پور در مدت زمان فعالیتش بارها موفق به کسب جوایز مختلف در جشنواره‌ها شده است. تعدادی از جوایز


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.