مجری شبکه باران در صفحه اينستاگرام خود نوشت:مجری های شبکه باران ۰۵۶

شمال ما: «مهدی لطفی» مجری شبکه باران، پس حواشی ایجاد شده پیرامون سخنان حجت الاسلام رفیعی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

معروفها اینها هستند: اعتلای فرهنگ، سلامت محیط اخلاقی، سلامت محیط خانوادگی، تکثیر نسل و تربیت نسل جوان آماده‌ی برای اعتلای کشور، رونق دادن به اقتصاد و تولید، همگانی کردن اخلاق اسلامی، گسترش علم و فنّاوری، استقرار عدالت قضائی و عدالت اقتصادی، مجاهدت برای اقتدار ملّت ایران و ورای آن و فراتر از آن، اقتدار امّت اسلامی و تلاش و مجاهدت برای وحدت اسلامی؛ مهم‌ترین معروفها اینها است و همه موظّفند در راه این معروفها تلاش کنند ؛ امر کنند
بیانات رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی به تاریخ : ۱۳۹۴/۰۱/۰۱
بعد از چند روز که تماما معطوف به اظهار نظر یکی از وعاظ مطرح ایران درباره یکی از مصادیق ولنگاری فرهنگیِ صد البته مشهود در کشور و متعاقب آن عذرخواهی فروتنانه ایشان از گیلانیان بخاطر سوء برداشت پیش آمده از کلامش با نیت امر به معروف و نهی از منکر بودیم ، فرصتی دست داد تا به همراه سید حسین رضویان و محمد رضا محبی در دفتر یکی از دوستان ارجمندمان حواشی این ماجرا را که می توانست بهتر مدیریت شود با هم مرور کنیم
آنچه می خوانید جمع بندی نظراتمان است :
١- ایران اسلامی ما همچون فرشی زیبا منقش به گلهایی از قوم ها و نژاد های مختلف است که همه ایرانی اند و ما به جد وظیفه داریم در راستای حفظ وحدت ملی همواره احترامشان را حفظ کنیم .
٢- معضلات اجتماعی از جنسی که به آن اشاره شد ممکن است در جای جای ایران با شدت و ضعفی دیده شود ، پس خوب است در مقیاس کلان به آن توجه و برایش چاره اندیشی گردد .
٣- امر به معروف و نهی از منکر فریضه ای الهی و نیازمند توجه جدی است اما بیان برخی مصادیق آن در جغرافیایی دیگر که باعث رنجش دلها می شود شاید خیلی ضروری نباشد.
۴-خوب است بیشتر تمرین کنیم تا بتوانیم نظراتمان را در نهایت ادب با مخالفان مطرح و در حقیقت تابع نقد منصفانه باشیم و اگر مطالباتی نیز وجود دارد فقط از طریق مجاری عقلانی و قانونی پیگیری نماییم .
۵- در کلیه اختلاف نظرها هوشیار باشیم که نفسمان ما را به سمت موج سواری ها و موضع گیری های سیاسی نکشاند تا خدای ناکرده آرامش جامعه بر هم نخورد .
۶- این باب نشود اگر هم روزی کسی حرف حقِ سنجیده ای ولی مخالف مذاق ما بیان کرد علیهش هجمه وسیعی راه بیندازیم ، که اگر این روش ناصواب باب شود ، باب اصلاح جامعه بسته خواهد شد .

.

photo_2016-06-12_13-02-32

 

 

 

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *