لزوم جلوگیری از سیاسی شدن فضای ورزش گیلانانتخابات ۰۲۵

مسابقات کاراته آن هم در سطح شهرستان رشت با رنگ لعاب مثال زدنی نشانه ایی از قدرت برتر استعدادهای بومی و توجه مسئولین در این ورزش برای عرض اندام در رقابت های داخلی و جایگزین شدن قهرمانان نامی استان گیلان برای سالها و رقابت های آسیایی و جهانی آتی ست.
اما همین چند روز پیش که مسابقات قهرمان قهرمانان رشت در رشته کاراته برگزار شد از جوایز ارزنده تا بنر تبلیغاتی که بیشتر شباهت به حمایتهای انتخاباتی و یا از این دست مفاهیم داشت نظر هر ببیننده را جلب می کرد. بنر تقدیر و تشکر جمع همیشگی ورزشکاران در مجاورت اداره ایی که متولی اول ورزش کل استان است ، عکس بانویی که مورد تقدیر ورزشکاران در مغایرت با ورزش بود تمثالی که در شرحش سخن از تعهد کاری و لیاقت را برای ببیننده بوجود می اورد ، حالا چطور آن بنر درآنجا نصب شده ، می توان یا به بی دقتی مسئولینش و یا انگ زدن نگارنده از ذهنیتش که به رشته تحریرش در آورده رجوع کرد.
اقدامات حمایتی سفارشی از این دست از فردی اجتماعی با گرایشات سیاسی و تقدیر و تشکر از وی در خلال مراسم و در مدت زمان باقی مانده به انتخابات مجلس دهم علاوه بر شائبه رنگ و بوی سیاسی و انتخاباتی شاید برای مخاطبان و تعقیب کنندگان هر رسته و رشته نیز دغدغه و اسباب بحث شود ، آن هم حرف و حدیث برای پهلوانی که هم استاد است هم معلم و خصلتش در بی طرفی ست.
شایسته است با نزدیک شدن به ایام انتخابات، مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان گیلان که خود سینه سوخته ورزش استان است با دقتی بیش از پیش از تبلیغات زودرس انتخاباتی و سیاسی کردن ورزش توسط برخی افراد جلوگیری نماید. آنهم در ورزشی چون کاراته که چه خوب یا چه بد در این سالها مورد لطف سنسی بزرگوار استاد رهنما است .

.

 

زاهد صفت

.

عکس بنری که در ورودی مراسمی ورزشی نصب شد!

 

منبع: گیل خبر


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *