سخنگوی فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار مجلس:تالاب انزلی 018

شمال ما: سخنگوی فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار مجلس، با بیان اینکه وضعیت تالاب‌های کشور نگران کننده است، گفت: یکی از علل ریزگردهای امروز کشور ناشی از وضعیت تالاب ها است زیرا در سالیان گذشته در حفظ پوشش گیاهی و جلوگیری از خشک شدن تالاب ها اقدامی صورت نگرفته است.

موید حسینی صدر در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت تالاب های کشور، گفت: وضعیت امروز تالاب ها و دریاچه ها نگران کننده است به طوریکه خشک شدن آنها منجر به خسارات فراوان زیست محیطی شده است؛ به عنوان نمونه وضعیت دریاچه ارومیه بروز گرد و غبارهای نمکی را به زودی رقم خواهد زد.

نماینده مردم خوی و چایپاره درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بی آبی اکوسیستم دریاچه ارومیه را کاملا در هم ریخته است، گفت: در واقع یکی از علل ریزگردهای امروز کشور به خاطر وضعیت تالاب‌ها و دریاچه‌ها است، چراکه در سالیان گذشته در حفظ پوشش گیاهی و جلوگیری از خشک شدن تالاب‌ها و دریاچه‌ها اقدامی صورت نگرفته است.

وی افزود: منابع آبی کشور با بی تدبیری محض دولت های قبل هدر رفته بنابراین طبیعی است که امروز باید شاهد خشکسالی تالاب ها باشیم، هرچند در دو سال اخیر اقدامات مناسبی برای احیا و حفاظت از تالاب ها انجام گرفته است.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار در مجلس شورای اسلامی اقدامات دولت تدبیر و امید در خصوص تالاب‌ها شایسته است، گفت: بر اساس برنامه های محیط زیستی دولت به دنبال احیای تالاب‌های کشور هست.

نماینده مقیم سازمان ملل در ایران در دومین همایش مدیریت و مهندسی تالاب ها گفت: دراین مدت اقدامات بسیار خوبی در سه تالاب کشور انجام شده و بر اساس نتایج آن حدود ۱۰ تالاب دیگر احیا خواهند شد، البته این در حالی است که از ۱۰۰ سال گذشته دو سوم تالاب های جهان از دست رفته است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *