رئیس شورای عالی استان‌ها خبر داد:حیران ۰۲۸

رئیس شورای عالی استان‌ها از بررسی بیش از ۲۰۰ هزار پرونده تخریب ساخت و ساز غیرمجاز توسط کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ در کشور خبر داد و گفت: این پرونده‌ها هنوز به جریان نیفتاده است…

 

 

شمال ما: غلامرضا بصیری‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در برخی از مراکز استان‌های کشور، ۴۰ هزار پرونده تخریب ساخت و ساز غیرمجاز وجود دارد که به مرحله اجرا نرسیده است. بی‌تردید در آینده این موضوع را در دستور کار قرار می‌دهیم و سعی می‌کنیم این پرونده‌ها را از مرحله خاک خوردن خارج کنیم و به جریان بیندازیم.

برگزاری همایش توسعه پایدار روستایی در آینده نزدیک

رئیس شورای عالی استان‌های کشور همچنین از برگزاری همایش توسعه پایدار روستایی در آینده نزدیک با هدف بررسی مشکلات شوراهای روستایی خبر داد. به گزارش شمال ما، بصیری‌پور بر ضرورت اجرای اصل هفتم قانون اساسی در کشور تأکید کرد و افزود: معتقدیم حقوق شوراها در جامعه باید محفوظ بماند. اگر مسئولین کشور شوراباور شوند و از جایگاه و توان شوراها استفاده کنند بی تردید بسیاری از مشکلات شهرها و روستاهای کشور با بهره گیری از توان عظیم همین نهادهای مردمی قابل رفع است.

درخواست انتخاب شوراباوران برای مجلس آینده

رئیس شورای عالی استان‌ها با تاکید بر تلاش برای شوراباور بودن مجلس آینده گفت: به دوستان خود در شوراهای اسلامی شهر و شهرستان اعلام کرده‌ایم کسانی را که شورا باور هستند به مجلس بفرستند و بر همین اساس انتظار ما از مجلس آینده یک مجلس شورا باور است.

وی تاکید کرد: همه مسیر خدمتگزاری را طی می‌کنیم و وظیفه خود می‌دانیم که از نزدیک با دوستان خود در شوراهای اسلامی به بیان مشکلات و تبادل نظر بپردازیم. در شورای عالی استان‌ها سعی داریم تمام استان‌های کشور را بازدید کرده و از نزدیک با استانداران، فرمانداران، امامان جمعه و شوراهای اسلامی شهر و شهرستان جلساتی را در راستای بررسی مشکلات و موانع موجود بر سر راه شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی برگزار کرده و در تمام شهرهای کشور به مسئولانی که شوراهای اسلامی را باور دارند، نشان خدمت اعطا کنیم.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *