دخترکانی معصوم اما محروم از محبت والدین؛خانه کودکان بی سرپرست آدینا ۹۱

شمال ما: بوی زندگی و مهر مادرانه در خانه کودکان بی سرپرست «آدینا» جاری است، خانه‌ای که دخترکانی معصوم اما محروم از محبت والدین را در آغوش خود گرفته است…!

 

یزدانی اینگونه آغاز می کند:

روزی که گیلان را ترک کردم تا زندگی جدیدی را آغاز کنم و فرزندم را در دامان عاشقانه زندگی بپرورم، نمی‌دانستم که سرنوشت و دست تقدیر مرا برای روزگار کودکان دیگری که مادر صدایم می‌زنند دوباره به این سرزمین سبز می‌رساند…

و اما صدای مادر بلند است، او را مادر صدا می‌زنند و همسرش را پدر … چه واژگان مقدس و زیبایی… امنیت در کلام و رفتارشان موج می‌زند و صداقتی که در نگاه مادرانه او تجلی می‌کند.

بوی زندگی و مهر مادرانه در خانه کودکان بی سرپرست «آدینا» جاری است، خانه‌ای که دخترکانی معصوم جامانده از نعمت محبت والدین را در آغوش خود گرفته است…! قصه «آدینا» و سرنوشت این کودکان مظلوم از حادثه سوم خرداد ۱۳۸۷ بهم گره خورده است.

«آدینا» تنها فرزند خانواده یزدانی، دانشجوی ترم آخر ادبیات در یک سانحه تصادف به دیار ایزدی شتافت و روح جاودان او در کودکانی که امروز پدر و مادر آدینا سرپرستی می‌کنند، تجسم یافت.

لیلا میرزایی(یزدانی)، مادر کودکان «خانه آدینا» چنان با محبت بی همتای مادرانه با عشق از تک تک علایق و هنر فرزندان این خانه می‌گفت، که گویا آدینایش را در وجود تک تک این ۲۰ دختر می‌بیند…

با چنان صبری از خاطرات و علایق فرزندش می‌گوید که گویی آدینا در آغوشش حضور دارد و از نوازش‌های مادرانه‌اش بهره‌مند می‌شود.

پدر و مادر آدینا بعد از عروج ناگهانی او و در تداوم زندگی برای رسیدن به ابدیت خوبی و عشق که آدینا سفارش کرده بود در هجرت از تهران و اقامت در رشت موسسه خیریه «آدینا» را تاسیس کردند.

به بهانه جشن میلاد کریمه معصومه(س) و دهه کرامت به همراه تنی چند از بانوان جهاددانشگاهی گیلان مهمان‌شان بودیم و روح آدینا که در لبخند کودکان این خانه تجسم یافته بود، پذیرای ما بود.

به گزارش ایسنا، موسسه خیریه کودکان بی سرپرست آدینا در رشت، گلسار، خیابان ۱۰۰ واقع است؛خیرانی که تمایل دارند در شادی آفرینی دخترکان این خانه سهیم باشند می توانند کمکهای نقدی خود را به شماره حساب بانک ملی(سیبا)  ۰۱۰۷۰۷۰۷۰۷۰۰۸ بنام موسسه خیریه آدینا واریز کنند.

محدثه مهدوی خبرنگار ایسنا گیلان

.

.

.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *