از شعار مبارزه با زمین خواری تا عمل؛گردنه حیران ۰۳۲

متاسفانه همچنان با زمین خواران گردنه حیران مدارا می شود و از تخریب ویلاهای غیرمجار و ساخت و سازهای غیرقانونی خبری نیست…

 

شمال ما، امیر رمضانی کینچاه: نیمه شهریورماه سال جاری خبری بر روی خروجی بیشتر خبرگزاری ها استان گیلان قرار گرفت با تیتر «آغاز تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در حیران آستارا» که نوید مبارزه عملی با زمین خواران گردنه حیران می داد. خبری مسرت بخش که با انتشار تصاویر آن در خبرگزاری های ایرنا (اینجـــا) و ایسنا (اینجـــا) از شیرینی آن کاسته شد. آنچه در تصاویر مخابره شده دیده می شد نه تخریب ساختمان های چند طبقه و ویلاهای آنچنانی (اینجـــا) بلکه تخریب چند بنای شبیه به انباری و آلونک بود.

علی رغم فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه جدی با زمین خواری و تاکید تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفاظت از اراضی زراعی مبنی بر تخریب ساخت و ساز غیرقانونی در زمین های کشاورزی، متاسفانه همچنان با زمین خواران گردنه حیران مدارا می شود و از تخریب ویلاهای غیرمجار و ساخت و سازهای غیرقانونی خبری نیست.

پس از فروکش کردن غوغاهای رسانه ها متاسفانه همچنان زمینۀ سودجویی برای عده ای متنفذ فراهم است و زمین خواران با سوءاستفاده از نفوذ خود، به حریم جنگل ها و اراضی کشاورزی چنگ انداخته اند.

تاسف آور آنکه این هیاهوها بهانه‌ای شد برای سر بریدن بومیان منطقه که در واحدهای کوچک ۵۰ و ۱۰۰ متری برای خود سرپناهی ساخته بودند؛ در حالی که تاکنون با کسانی که چندین هکتار از منطقه را تصرف کرده‌اند برخوردی نشده، ابتدا سرپناه بومیان منطقه تخریب شده است.

 

* دبیر تحریریه شمال ما

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *