رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت:فاطمه شیرزاد 031

شمال ما: رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت گفت: عملیاتی شدن بودجه دولتی اختصاص یافته به احیای رودخانه‌های گوهررود و زرجوب رشت ضروری است.

 

فاطمه شیرزاد ظهر امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: سال گذشته در سفر هیأت دولت به گیلان ۵۰ میلیارد تومان برای احیای دو رودخانه زرجوب و گوهررود رشت اختصاص یافت.

وی افزود: پس از برگزاری نشست‌های زیاد مقرر شد که ۳۰ درصد از مبلغ مذکور به شرکت آب منطقه‌ای گیلان اختصاص یابد تا در حوزه سلامت مردم هزینه شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه مبلغ مورد نظر تاکنون به حساب آب منطقه‌ای واریز نشده است، تصریح کرد: به دلیل اختصاص مبلغ مذکور تاکنون اقدام‌های اجرایی برای احیای رودخانه‌های رشت ابتر مانده است.

وی با بیان اینکه اعتبار دولتی رودخانه‌ها باید هر چه سریع‌تر واریز و اقدام‌های ساماندهی اجرایی شود، گفت: مردم باید از عوارض ناشی از آلودگی‌های دو رودخانه درامان باشند.

شیرزاد به نارضایتی مردم رشت از بوی نامطبوع دو رودخانه گوهر رود و زر جوب اشاره کرد و یادآور شد: وضعیت آلودگی این دو رودخانه به شدت نگران‌کننده است.

وی با اشاره به اینکه بوی متعفن آن موجب نارضایتی شهروندان‌ به‌ویژه ساکنان حاشیه رودخانه‌ها شده است، خاطرنشان کرد: از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان می‌خواهیم برای دریافت این اعتبار و عملیاتی کردن آن هر چه سریع‌تر وارد عمل شوند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت درباره اقدام‌های انجام شده در حوزه پسماند رشت، تصریح کرد: یکی از مباحث مهم در این زمینه، موضوع تفکیک زباله از مبدأ است.

وی افزود: اقدام‌های موثری از جمله برگزاری کارگاه‌های آموزشی در پارک‌ها و مهدهای کودک و سرای محلات رشت و ایجاد کانکس در پنج منطقه رشت به منظور جمع‌آوری زباله‌های خشک در دستور کار قرار دارد.

شیرزاد با اشاره به وضعیت‌ کارخانه کود آلی رشت، تصریح کرد: به منظور جلوگیری از سرازیری و انباشتگی زباله باید کارخانه کود آلی تقویت و گسترش یابد.

وی کنترل بوی نامطبوع از کارخانه کود آلی را از دیگر برنامه‌ها در سال جاری عنوان کرد و متذکر شد: این موضوع نارضایتی ساکنان اطراف کارخانه را به دنبال داشته و به‌زودی اقدام‌های موثری برای کنترل و رفع بوی نامطبوع آن انجام می‌شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *