استاندار گیلان:نجفی012

شمال ما: استاندار گیلان سهم اشتغال استان از بخش گردشگری را ضعیف عنوان کرد و گفت: بخش گردشگری گیلان عقب‌ماندگی دارد و باید از خود شکوفایی نشان دهد.

به گزارش فارس، محمدعلی نجفی ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری گیلان با اشاره به اینکه از سیستم بانکی استان در مجموع رضایتمندی وجود دارد، اظهار کرد: مدیران بانک‌ها با توجه به مشکلاتی که از تهران وجود دارد باید با جدیت مطالبات استان را پیگیری کنند.

وی بر رصد تحقق سهم تسهیلات پرداختی گیلان توسط بانک‌های عامل تاکید کرد و افزود: تکالیف دستگاه‌های مشخص است و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان باید در ثبت آمار اشتغال در سامانه رصد دقت لازم را داشته باشد.

نجفی با بیان اینکه به بخش خصوصی باید بهای بیشتری داده شود، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم کارآفرینی، اشتغال، نوآوری و شکوفایی داشته باشیم باید از توانمندی بخش خصوصی استفاده شود.

استاندار گیلان توسعه پایدار را نیازمند حضور بخش خصوصی در عرصه خواند و بیان کرد: دولت به‌ تنهایی نمی‌تواند شگفتی و کارآفرینی ایجاد کند و اگر منافع ملی در راستای توسعه شامل حال بخش خصوصی می‌شود از این امر استقبال می‌کنیم.

وی در ادامه خواستار توجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به فرش دستباف در استان شد و گفت: سهم گیلان در بخش گردشگری ضعیف است.

نجفی با تاکید بر اینکه بخش گردشگری گیلان باید از خود شکوفایی نشان دهد تا عقب‌ماندگی‌ها جبران شود، خاطرنشان کرد: هفته گذشته موضوع مذکور را به رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ملاقاتی که داشتیم اعلام کردم و او پذیرفت.

استاندار گیلان یادآور شد: اتفاق‌های جدیدی باید در بخش هتل‌ها، متل‌ها، مسافرخانه‌ها و شهرک‌های نمونه گردشگری به‌ ویژه ساحل استان بیفتد.

وی با اشاره به اینکه سازمان ایرانگردی و جهانگردی هنوز برای ساحل گیلان پروژه تعریف شده‌ای ندارد، اظهار کرد: تاکنون پروژه‌های اجرا شده بخش ساحل توسط استان انجام شده است و انتظار داریم در این زمینه شکوفایی داشته باشیم.

نجفی در پایان به دیدار عمومی مدیران دستگاه‌های اجرایی با مردم در روزهای سه‌شنبه اشاره کرد و افزود: جلسه‌های استانداری به دلیل ملاقات مدیران با ارباب رجوع از سه‌شنبه‌ها به روزهای دیگری موکول شود.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *