دیدار مدیر کل کانون و مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی؛علی پور حسن ۰۹۵

شمال ما: طی دیدار مدیر کل کانون با مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برلزوم هدف‌مند‌سازی و افزایش ‌گستره‌ی همکاری‌ها در سال ۱۳۹۵ تاکید شد.

به گزارش روابط روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، طی این دیدار که به منظور ترسیم‌ چشم‌اندار همکاری‌ها و همراهی برای اجرای هدف‌مند فعالیت‌ها صورت‌گرفت علی‌پورحسن از اهمیت برنامه‌ریزی ولزوم ارایه‌ی طرح‌های مدون طی سال جاری سخن‌گفت و اجرای برنامه‌های فرهنگی را با در نظر گرفتن اولویت‌های دو طرف حائز اهمیت دانست.

وی با یادآور شدن برنامه‌های مشترک کانون و سازمان فرهنگی ورزشی شهر رشت در سال گذشته اظهارکرد: هم‌افزایی برای اجرای فعالیت‌های کودک و نوجوان محور از جمله برنامه‌های این نهاد فرهنگی است و در نظر گرفتن پیوست‌های فرهنگی می تواند نقش تاثیر‌گذاری در جذب منابع ایفا کند.

علی پورحسن در ادامه برنامه‌های سال جاری کانون پرورش را مورد توجه قرار‌داد و گفت: برگزاری جشنواره‌های رضوی، علمی و جشنواره‌ی بازی‌ها و آیین‌های بومی محلی، هم‌چنین جشنواره‌ی شعر کودک و نوجوان در دستورکار قرار دارد و برگزاری  کنسرت‌ موسیقی کودک و نوجوان از دیگر برنامه‌ها ست.

پورحسن از جشنواره‌ عکس کودک و ویژه برنامه‌ی “همه با هم بخوانیم” به عنوان دیگر برنامه‌های کانون گیلان یاد کرد و افزود: رسالت‌ کانون عمق بخشیدن به باور‌های مذهبی و ملی است و در این مسیر توجه به فرهنگ بومی محلی نیز از اهداف این نهاد فرهنگی محسوب می شود.

او اضافه کرد: جمع آوری ترانه، انتشارکتاب‌های شعر و داستان فولکلور کودک نیزمی بایست مد نظر قرار گیرد و در همین راستا کانون با همراهی جمعی از نویسندگان و شاعران کانونی گام‌های مثبتی در این مسیر برداشته و امیدوارم درآینده‌ای نزدیک شاهد انتشار آثاری در این زمینه باشیم

مدیرکل‌کانون‌گیلان با بیان اینکه در سایه‌ی امضای تفاهم‌نامه و اجرای برنامه‌های مشارکتی می توان از تمامی ظرفیت‌ها برای پیش‌برد اهداف فرهنگی استفاده کرد اظهار داشت: کانون دارای مربیان توانمندی است که ارایه‌ی فعالیت‌های خلاقانه را هم‌زمان با پیگیری برنامه‌های مدون و  توجه به شرایط روحی کودک ارایه می دهند و این توانمندی‌ها می تواند با همراهی دیگر فعالان این حوزه نقش تاثیر‌گذاری در کشف و  پرورش استعداد‌های مخاطبان داشته باشد.

وی با بیان اینکه ارایه خدمات و استفاده از در آمد حاصله نیز می بایست لحاظ شود اضافه کرد: درآمد‌زایی و کسب منابع هدف نیست و چنانچه در فعالیتی فرهنگی، سودآوری هم مد نظر قرار گیرد می تواند به گسترش فعالیت‌ها کمک کرده و امکان بهره‌مندی طیف گسترده‌تری از مخاطبان را فراهم کند.

علی پورحسن در پایان از تشکیل کارگروهی برای بررسی امکان اجرای برنامه‌های مشترک در سرای «سرای محلات» شهرداری، هم‌چنین شرایط راه‌اندازی خانه کودک و اسباب‌بازی در این فضا‌های فرهنگی خبرداد و بهره‌گیری از ظرفیت‌های شهرداری رشت را برای ارایه‌ی برنامه‌های کودک و نوجوان محور خواستار شد.

علیرضا قانع، مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت نیز ضمن ابراز خرسندی از فراهم شدن زمینه‌ی گسترش همکاری‌ها گفت: پایه‌ی کار فرهنگی توجه به کودک و نوجوان است و چنانچه در مسیر فرهنگ‌سازی از آینده‌سازان غافل شویم، راه به جایی نخواهیم برد.

وی در ادامه به برنامه‌های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در این حوزه پرداخت و با بیان اینکه همکاری با دیگر دستگاه‌ها و نهاد‌های فرهنگی همواره مورد توجه قرار دارد اظهار کرد: نگاه ریشه‌ای و به زبانی دیگر، نگاهی که از راهکار واحدی در این زمینه‌ پیروی کند کمتر به چشم می خورد و خوشبختانه پیشینه، هم‌چنین خوشنامی کانون پرورش فکری زمینه‌ی توجه مسوولان شهرداری را به این نهاد فرهنگی فراهم ساخته است.

قانع از شعار‌های«رشت، فرهنگ شهر» و «رشت، شهر جشنواره‌ها» به عنوان دو شعار سال جاری شهرداری نام برد و از همراهی با کانون پرورش فکری برای اجرای جشنواره‌ها _ در صورت کمک کانون برای فراهم‌آوردن زیرساخت‌های‌ مناسب در مجموعه‌های فرهنگی شهرداری – خبرداد.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت اضافه کرد: محتوا‌سازی درست و اجرای برنامه‌های مشترک      در ۱۵ سرای محله اتفاق خوبی است و امیدواریم در سایه همکاری‌های متقابل امکان راه‌اندازی « خانه کودک» در سرای محلات فراهم شده و فعالیت‌های مفید و خلاقانه‌ای را در سال جاری با مشارکت‌و همراهی کانون شاهد باشیم.

شایان ذکر است، اجرای ویژه‌برنامه‌ی «شبی با قصه»، «برگزاری مسابقات علمی» و «برپایی ایستگاه نقاشی» از جمله برنامه‌های مشترک کانون با سازمان فرهنگی ورزشی رشت به شمار می رود که طی سال گذشته برنامه‌ریزی و به مرحله‌ی اجرا درآمده است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *