سید حسین رضویان:سید حسین رضویان ۰۲۳

شمال ما: ذاکر اهل بیت (ع) گیلان گفت: ایجاد رسانه‌ای ویژه مداحان با درس‌آموزی و بهره‌گیری از تجربه‌ روحانیت و مداحان اصیل می‌تواند الگوی مناسبی برای جوانان باشد.

به گزارش فارس، سید حسین رضویان ظهر امروز در دیدار مداحان این شهر با آیت‌الله رضا رمضانی نماینده ولی فقیه در مرکز اسلامی هامبورگ با تأکید بر پرداختن به موضوع‌های مداحی اظهار کرد: رسیدگی به موضوع مذکور از ایجاد ضرر بزرگ در آینده جلوگیری می‌کند.

وی به سه جریان مداحی قم، کاشان و تهران در کشور اشاره کرد و افزود: جریان‌های مذکور تنها در این شهرها نیست بلکه ممکن است در شهرهای رشت و زنجان هیأت‌های عزاداری در دسته‌بندی جریان قم باشند یا هیأت‌های کرمانشاه در جریان کاشان باشد.

ذاکر اهل بیت (ع) گیلان با بیان اینکه در جریان‌های مذکور یک آسیب بزرگ مطرح است، تصریح کرد: جایگاه امام حسین (ع) از راهبرد تبدیل به تاکتیک شده است.

رضویان، راهبرد را هدف نهایی خواند و بیان کرد: زمانی امام حسین (ع) هدف نهایی در تمام مجالس عزاداری بود اما اکنون به نظر می‌رسد در بسیاری از مجالس امام حسین (ع) هدف نهایی نیست.

وی به تفویض جایگاه امام حسین (ع) به پنج تن آل‌عبا و معصومین (ع) در مجالس عزاداری اشاره کرد و گفت: تکنیک‌های مداحی در حال غالب شدن بر راهبردها است.

ذاکر اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه احساس مداحی‌خوانی با تغییر در محتوا اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد: موضوع مذکور موجب وهن شخصیت امام حسین (ع)، اسلام و مذهب شیعه می‌شود.

رضویان به تقلیل جایگاه امام حسین (ع) در جریان مداحی تهران اشاره کرد و یادآور شد: اکنون مداحی وسیله‌ای برای تصدیق، تأیید یا تعظیم شخصیت شهدای معاصر شده در صورتی که تمام شهدا به عشق امام حسین (ع) فنا شدند.

وی با بیان اینکه مداحی از زمان حضرت آدم (ع) تا کنون وجود داشته است، اظهار کرد: مداحی به شکل امروزی دارای تاریخچه ۲۰۰ ساله است.

ذاکر اهل بیت (ع) گیلان به مطرح کردن انحراف‌ها توسط شهید مطهری و اندیشمندان دیگر در مداحی‌ها اشاره کرد و افزود: بیشتر مداحی‌هایی که از امام حسین (ع) به ما رسیده مانند «حسین سرباز ره دین بود، عاقبت حق‌طلبی این بود، از نوک نی داد خوش این ندا سر، الله‌اکبر الله‌اکبر» است.

رضویان با اشاره به اینکه در مداحی‌های گذشته امام حسین (ع) را سرباز راه دین، شجاع و برای خدا معرفی شده است، بیان کرد: اکنون کار را به جایی رساندیم که امام حسین (ع) برای تهییج است.

وی، خواستار ایجاد رسانه‌ای قدرتمند در عرصه مداحی در کشور شد و تصریح کرد: ایجاد رسانه‌ای ویژه مداحان با درس‌آموزی و بهره‌گیری از تجربه‌ روحانیت و مداحان اصیل می‌تواند الگوی مناسبی برای جوانان باشد.

ذاکر اهل بیت (ع) گیلان با بیان اینکه برخی از مداحی‌ها برگرفته از موسیقی غربی است، گفت: ایجاد رسانه‌ای پویا می‌تواند الگویی برای ارائه مطالب مناسب به مداحان باشد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *