%d9%84%d8%a7%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%b4%d9%87%d8%b1-061

شمال ما: هیات مدیره یک شهرک در حاشیه شهر رشت برای پیشبرد امور خود به روش غیرمعقول و البته تبلیغاتی متوسل شده است.

هیات مدیره شهرک لاکانشهر رشت برای گزارش کوچکترین فعالیت و اتفاقی بنرهای بزرگ و کوچک چاپ کرده و در محوطه و یا سردر شهرک نصب می‌کند. از نصب بنر برای عملیات حذف زوائد بصری! (علف زنی) گرفته تا نصب بنر بزرگی با درج نام دو تن از کارمندان شهرداری یکی از مناطق رشت جهت تقدیر و تشکر برای راه‌اندازی وسایل بازی در پارک شهرک که در واقع به وظیفه سازمانی خود عمل کرده بودند. این بنر بیش از یک ماه بر روی تابلوی جنب در ورودی این شهرک و در دید همگان نصب شده بود.

این هیات مدیره در اقدام اخیر خود بنر بزرگی در ورودی شهرک برای گرامیداشت حضور شهردار یکی از مناطق و هیات همراه‌اش! در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) نصب کرده که باعث تعجب اهالی لاکانشهر شده است. اینکه حضور آقای شهردار در مراسم عزاداری امام حسین(ع) که قطعا برای استفاده معنوی و ثواب خواهد بود چه نیازی به نصب بنر دارد سوال مهمی است که اعضای هیات مدیره لاکانشهر باید برای روشن شدن اذهان عمومی به آن پاسخ دهند. اتفاقی که تاکنون حتی برای خیرمقدم به نماینده ولی فقیه یا استاندار جهت حضور در مراسم عزاداری در هیچ جای استان سابقه نداشته است.

جدا از آنکه خیرمقدم گفتن به مسئولی برای شرکت در مراسم عزای امام حسین(ع) شرعا و عرفا پسندیده نیست؛ این عمل رفتاری عوام‌فریبانه و ضدمحیط زیستی محسوب می‌شود و جا دارد اعضای هیات مدیره لاکانشهر به این سوال نیز پاسخ دهند که چرا علی‌رغم تذکر و اعتراض‌ برخی اهالی شهرک نسبت به اسراف در چاپ و نصب بنرها، همچنان اصرار به انجام این رویه غلط دارند؟

لاکانشهر جزو شهرک‌هایی است که  با هزینه اهالی آن اداره می‌شود و هیات مدیره باید خود را امانت‌دار مردم بداند و با تدبیر، شارژ دریافتی را به بهترین نحو و صرفا برای رفاه و آسایش ساکنان همین شهرک هزینه کند نه اینکه با چنین رفتارهای پوپولیستی و هزینه نابجای بیت‌المال فرصت‌های اداره صحیح شهرک و حل مشکلات بزرگ و کوچک را به تهدید تبدیل کند.

البته بی‌تدبیری در اداره شهرک مهمی همچون لاکانشهر که بیش از نیمی از ساکنان آن تهرانی و اهل دیگر شهرهای کشور هستند به بنربازی برای این شهردار و آن کارمند شهرداری خلاصه نمی‌شود و می توان از قطع درختان جوان به بهانه هرس و همچنین کشتار سگ‌های بی‌سرپرست در ادوار گذشته یاد کرد.

.

 


کانال تلگرام شمال ما

یک پاسخ به “بنربازی هیات مدیره یک شهرک رشت برای آقای شهردار منطقه و هیات همراه!”

  1. امين می‌گه:

    دوست عزیزاین اسمش بنر بازی نیست بلکه احترام به میهمانه.لطفا برای اینکه فقط یک لبخند برروی لب بعضی بیاریم همه چیز رو به سخره نگیریم.شاید برای شما عجیبه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *