نماینده مردم رشت در مجلس عنوان کرد؛زباله 064

شمال ما: نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل برخی مسایل پشت‌پرده در گیلان، احداث نیروگاه زباله‌سوز در سراوان رشت پس از پنج سال همچنان بلاتکلیف است.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با فارس، با انتقاد از عدم احداث نیروگاه زباله‌سوز در گیلان اظهار کرد: مشکل زباله‌سوز از معضلات شهرهای شمال کشور است.

وی با بیان اینکه از سال ۹۰ یک شرکت پیمانکار برای احداث واحد نیروگاه زباله‌سوز در گیلان اعلام آمادگی کرده بود، تصریح کرد: این شرکت در ۱۵ کشور واحد زباله‌سوز مستقر کرده و عنوان کرد که می‌تواند واحد نیروگاه زباله‌سوز را در گیلان مستقر کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین معضل زباله گیلان در سراوان است، تصریح کرد: از طرف وزارت کشور ۱۰ میلیارد و ۹۲۰ میلیون تومان به استانداری گیلان پول داده شده تا برای تأمین زمین و احداث زباله‌سوز به شهرداری رشت پرداخت کند.

وی ادامه داد: قرار بود شهرداری زمین را تحویل دهد و شرکت پیمانکار مستقر شود، اما تا امروز که در سال ۹۵ هستیم، نتوانسته‌اند زمین مورد نظر را تحویل این شرکت کنند و با زد و بندهای پشت پرده بهانه‌های مختلف از جمله محیط زیست را آورده‌اند.

کوچکی‌نژاد با تصریح بر اینکه تاکنون ۱۰ نامه به استاندار و معاون وی ارسال شده است، خاطرنشان کرد: به استاندار گیلان نامه نوشتیم که چرا با وجود دریافت پول، زمین مورد نظر را به شرکت پیمانکار مذکور نداده‌اند و آنها خواستار فسخ قرارداد هستند.

وی یادآور شد: استاندار گیلان تاکنون پاسخ نامه بنده را نداده و پس از پنج سال از قرارداد شرکت پیمانکار، این مسئله بلاتکلیف باقی مانده و موضوع در دیوان محاسبات توسط شرکت پیمانکار مذکور پیگیری می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به نظارت و بازرسی استان اشاره کرد و متذکر شد: دستگاه بازرسی و نظارت استان در این زمینه اقدامی نکرده‌ و شرکت پیمانکار مذکور تصمیم دارد ادعای خسارت کند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *