مسئول امور شهرستان‌های کنگره ملی 8 هزار شهید گیلان:داداشی 019

شمال ما: مسئول کمیته امور شهرستان‌های نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان از برگزاری ۱۶ یادواره تخصصی شهدا از ۱۵ فروردین تا ۹ اردیبهشت ماه سال ۹۵ در شهرستان‌های مختلف خبر داد.

به گزارش فارس، حسین داداشی در جلسه ستاد نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان با اشاره به اینکه اجلاسیه‌های این کنگره از ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۹۵ در شهر رشت برگزار می‌شود اظهار کرد: یکی از وجه تمایز کنگره مذکور با کنگره شهدا در استان‌های دیگر برگزاری یادواره‌های تخصصی شهدا است.

وی به برگزاری ۱۶ یادواره تخصصی شهدا در شهرستان‌های مختلف از ۱۵ فروردین ماه تا ۹ اردیبهشت سال ۹۵ در گیلان اشاره کرد و افزود: یادواره شهدا با محوریت «نقش روحانیت در دفاع مقدس»، «نقش زنان در دفاع مقدس»، «نقش جانبازان در دفاع مقدس»، «نقش هنر و شعر در دفاع مقدس»، «نقش جهاد سازندگی در دفاع مقدس»، «نقش ارتش در دفاع مقدس» و … برگزار می‌شود.

مشاور استاندار گیلان با بیان اینکه ۴۰۰ نفر از زنان گیلانی در دفاع مقدس حضور داشتند، خاطر نشان کرد: تعداد ۱۰۰ نفر از زنان مربوط به رودسر هستند بنابراین یادواره شهدا «نقش زنان در دفاع مقدس» در این شهرستان برگزار می‌شود.

داداشی از حضور برخی زنان گیلانی در جبهه‌های دفاع مقدس به مدت ۳۶ ماه خبر داد و بیان کرد: مدت ۱۵ ماه برخی از زنان در جبهه‌ها حضور داشتند.

وی به نقش بی‌بدیل استاد «غلامرضا رحمدل» شاعر گیلانی در عرصه دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: یادواره شاعر مذکور در لنگرود برگزار می‌شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان از تجلیل از «سلمان هراتی» به عنوان شاعر معاصر در یادواره «غلامرضا رحمدل« خبر داد و تصریح کرد: در یادواره مذکور از خانواده «قیصر امین‌پور» تجلیل می‌شود.

داداشی با اشاره به اینکه از خانواده شهید «بهرام گلابر» در یادواره شهدای بندر انزلی تجلیل می‌شود، یادآور شد: یادواره مذکور با محوریت جهاد و مهندسی در دفاع مقدس برگزار می‌شود.

وی یکی از اهداف برگزاری یادواره‌های تخصصی شهدا در شهرستان‌ها را فضاسازی به منظور برگزاری نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان در اردیبهشت ماه سال ۹۵ خواند و اظهار کرد: نهم فروردین ماه سال ۹۵ یادواره شهید حسین املاکی در لنگرود برگزار می‌شود.

مسئول کمیته امور شهرستان‌های نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان بر غنی‌سازی و پر محتوا کردن یادواره شهدا تأکید کرد و افزود: نمایشگاه «زن و دفاع مقدس» از جمله برنامه‌ها در راستای برگزاری کنگره مذکور است.

داداشی خواستار دعوت از شخصیت‌های کشوری به عنوان سخنران در یادواره شهدا در شهرستان‌ها شد و بیان کرد: برگزاری چهار اجلاسیه زنان، فرهنگیان، ایثارگران و خانواده شهدا در شهر رشت تدارک دیده شده است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *