مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان خبر داد؛آستانه 011

شمال ما: مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان از برگزاری کنگره ملی بزرگداشت آقاسید جلال‌الدین اشرف در این استان از سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام ولی عادلی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری کنگره ملی بزرگداشت آقاسید جلال‌الدین اشرف در سال ۹۵، اظهار کرد: علاقه‌مندان تا ۳۰ بهمن فرصت دارند با ارسال مقاله‌های خود در این کنگره شرکت کنند.

وی با برشمردن محورهای کنگره بزرگداشت آقاسید جلال‌الدین اشرف در آستانه‌اشرفیه، گفت: بررسی اوضاع سیاسی و اجتماعی خطه شمال در زمان مهاجرت آقا سید جلا‌ل‌الدین اشرف، ویژگی‌های شخصیتی، اخلاقی، کرامت، بررسی و تحلیل متون و روایات، تحلیل روند مبارزات و روند شکل‌گیری آن و نیز بازسازی و توسعه حرم مطهر ایشان از جمله محورهای کنگره است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اهمیت رشد توسعه حرم حضرت آقا سید‌ جلال‌الدین اشرف برادر گرامی امام رضا (ع) در آستانه‌اشرفیه، افزود: بررسی نقش حرم حضرت زینب (س) در رشد و بالندگی سبک زندگی اسلامی و تاثیر زیارت در تعمیق باورهای دینی مردم از دیگر محورهای این همایش است.

به گفته وی، همایش مذکور در دو بخش علمی و هنری برگزار می‌شود که بخش علمی آن شامل ارائه مقاله و بخش هنری آن نیز شامل قطعه ادبی، داستان، شعر، خاطره و … است و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به آدرس Galaleddiguilan@gmail.com ارسال کنند.

برگزاری سی و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن در گیلان از فردا 

عادلی از برگزاری مرحله استانی سی‌و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه خواهران و برادران در رده‌های سنی بالای ۱۸ سال از فردا تا بیست و نهم آبان ماه جاری خبر داد و افزود: در این دوره ۴۰۰ نفر راه یافته‌اند که پس از موفقیت در رشته‌های حفظ، ترتیل، قرائت، اذان، دعا خوانی و معارف قرآن به این مرحله راه یافته‌اند.

وی با بیان اینکه در حاشیه برگزاری مسابقات مذکور، نمایشگاه قرآن نیز در گیلان دایر می‌شود، ادامه داد: امسال با کمک نهادهای مختلف این دوره از مسابقات به صورت ویژه برگزار می‌شود.

این مسئول به اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: این طرح طبق فرموده مقام معظم رهبری در کشور اجرا می‌شود و ۱۰ تا ۱۵میلیون نفر را زیر پوشش قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه در طرح مذکور بیش از ۱۲ هزار نفر در گیلان زیر پوشش قرار دارند، خاطرنشان کرد: این طرح در سه مقطع هفت تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۸ سال، در حفظ یک جزء و ۳۰ جزء و در بزرگسالان حفظ جزء ۳۰ و جزء یک و دو را شامل می‌شود.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *